Unia Lublin wchłonęła Widok Lublin

Fuzja kobiecych klubów w Lublinie. Trzecioligowa Unia przejęła drugoligowy Widok. W II lidze zagra Unia Lublin.


Kobiecy Klub Piłkarski Unia Lublin, która dopiero od 2018 roku uczestniczy w regularnych rozgrywkach seniorskich przejęła istniejącą od lat żeńską sekcję piłkarską Widoku Lublin. Tym samym z mapy piłkarstwa kobiecego znika Widok, który został wchłonięty przez Unię.

W zeszłym sezonie Widok Lublin zajął 8. miejsce w II lidze. Zespół zmagał się z problemami kadrowymi. Z kolei prężnie działająca Unia ubiegły sezon zakończyła na 3. miejscu w makroregionalnej III lidze. Teraz oba kluby oficjalnie połączyły siły. Od nowego sezonu Unia Lublin będzie grała w II lidze przejmując w rozgrywkach miejsce Widoku.

Połączenie dwóch klubów dać pozytywny efekt w budowaniu silnego ośrodka piłkarstwa kobiecego w Lublinie. Od lat stolica województwa lubelskiego jest w cieniu Górnika Łęczna, który w ostatnich latach był mistrzem Polski. Wcześniej Lublin w piłce kobiecej był także w cieniu AZS PSW Biała Podlaska grającego przez lata tak samo jak Górnik w kobiecej Ekstralidze.

Poza Unią połączoną teraz z Widokiem w Lublinie funkcjonuje także jeszcze jeden kobiecy klub - Perły Lublin, który gra w wojewódzkiej IV lidze. Na tym poziomie rozgrywkowym grać w nowym sezonie będą także rezerwy Unii.