Gajewska i Gorzelany w zarządzie MZPN

Ewa Gajewska i Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec weszły w skład Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.


Dwie kobiety związane z piłką nożną kobiet weszły w skład nowego zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas wyborów w Krakowie, które odbyły się 12 czerwca Walne Zebranie Sprawozdawo-Wyborcze Delegatów wybrało nowe władze małopolskiej piłki. Najważniejszym wydarzeniem zebrania wybranie Ryszarda Kołtuna na prezesa związku, który tym samym po 28-latach zastąpił odchodzącego prezesa Ryszarda Niemca.

Do ponad trzydziestoosobowego zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej weszły dr Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec z pierwszoligowego Respektu Myślenice oraz Ewa Gajewska. Gorzelany-Dziadkowiec została członkiem zarządu natomiast Gajewska weszła w skład prezydium Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i została powołana na nowo utworzoną funkcję Dyrektora Biura Zarządu MZPN.

Gajewska parę dni przed wyborami w Krakowie została także wybrana przez środowisko wszystkich klubów kobiecych na jednego z dwóch delegatów reprezentujących piłkę kobiecą, którzy w sierpniu wybiorą prezesa i nowe władze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Oprócz niej drugim delegatem klubów kobiecych został wybrany Janusz Matusiak, prezes UKS SMS Łódź.

Małopolska od lat jest największym województwem w ilości posiadanych drużyn kobiecych. Tylko w Małopolsce istnieje V liga kobiet, która jest szóstym poziomem rozgrywkowym w seniorskiej piłce kobiecej. Najwyżej grającym klubem z Małopolski jest AZS UJ Kraków występujący w Ekstralidze kobiet. Od nowego sezonu do piłkarskiej elity z Małopolski dołączy Tarnovia Tarnów.

Przewodniczącym Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego w Małopolsce podczas pierwszego posiedzenia zarządu został wybrany Artur Krzeszowiak, który jest członkiem centralnej Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego w Polskim Związku Piłki Nożnej.