Kołobrzeg wycofał się z II ligi

Upadek drugiego najmocniejszego klubu w województwie zachodniopomorskim. Kołobrzeg bez seniorskiej drużyny.


Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg wycofała się z rozgrywek II liga kobiet, gr. zachodnia. Ostatni sezon piłkarki z Kołobrzegu zakończyły na 9. miejscu w jedenastozespołowej lidze obejmującej terytorialnie pół Polski. Jednocześnie Akademia zapowiedziała, że zawiesza funkcjonowanie swojej drużyny seniorskiej.

- Z ciężkim bólem serca żegnamy się z kobiecą piłką seniorską na najbliższy sezon. Liczymy, że w przyszłym roku znów uda się nam wystartować w rozgrywkach z młodymi adeptkami naszej Akademii oraz doświadczonymi zawodniczkami z Kołobrzegu i regionu - poinformowała Kotwica.

Żeńska sekcja piłkarska AP Kotwicy powstała w 2014 roku. Po trzech latach awansowała do ligi makroregionalnej, a w 2019 roku zaczęła grać na szczeblu centralnym. W sezonie 2019/2020 grała w ówczesnej I lidze będącej bezpośrednim zapleczem najwyższej polskiej ligi piłkarskiej - Ekstraligi kobiet. Po ubiegłorocznej reformie znalazła się w II lidze.

AP Kotwica Kołobrzeg pod względem piłki seniorskiej była drugim najmocniejszym klubem w województwie zachodniopomorskim. Przed nią w wojewódzkim rankingu najwyższej grających drużyn była tylko grająca w Ekstralidze kobiet Olimpia Szczecin. Po decyzji Kotwicy województwo zachodniopomorskie ma tylko jeden klub grający w lidze centralnej, którym jest szczecińska Olimpia.