Patrícia Hmírová odlatuje na Cypr

Jedna z najlepszych pomocniczek Ekstraligi wybrała ligę cypryjską. Patrícia Hmírová odeszła do Apollon Limassol.


Od lat była jedną z najbardziej wyrazistych zawodniczek Ekstraligi. Jej nowy klub przedstawiając jej sylwetkę napisał nawet, że "jest uważana za jednego z najlepszych graczy Europy Środkowej." Patrícia Hmírová, która ostatnio nie przedłużyła swojego kontraktu z zdetronizowanym Górnikiem Łęczna została nową piłkarką klubu Apollon Limassol, mistrza Cypru.

Niespełna 28-letnia reprezentantka Słowacji w ostatnim sezonie kobiecej Ekstraligi strzeliła 11 goli w 21 rozegranych przez siebie meczach. Tym samym czwarty raz z rzędu została najskuteczniejszą zagraniczną piłkarką Ekstraligi. Kiedy po sezonie skład Górnika zaczął się sypać przez odejścia czołowych zawodniczek takich jak Ewelina Kamczyk, Nikola Karczewska, Emilia Zdunek czy Małgorzata Grec w tym gronie znalazła się także Hmírová.

Od nowego sezonu Słowaczka pomocniczka będzie grała w cypryjskim zespole Apollon Limassol. To zdecydowanie najbardziej znany żeński klub piłkarski z wybrzeży Morza Śródziemnego. Ubiegłej jesieni Apollon Ladies był rywalem Górnika Łęczna w eliminacjach UEFA Women's Champions League. Górniczki, choć nie były faworytem tej konfrontacji to wygrały 2:1 awansując do 1/16 Ligi Mistrzyń.

Patrícia Hmírová do Polski przyjechała latem 2012 roku, kiedy to została piłkarką nieistniejącego już 1. FC AZS AWF Katowice. Po upadku katowickiego klubu miała epizod w Mitechu Żywiec. Później grała w Górniku Łęczna z którego na rok wyjechała do Szwajcarii. W sezonie 2016/2017 zdobyła z FC Neunkirch mistrzostwo Szwajcarii. Po tym jej klub upadł. Wróciła do Polski i została zawodniczką Czarnych Sosnowiec. Po roku spędzonym w Sosnowcu wróciła do Łęcznej.

Łącznie na szczeblu Ekstraligi kobiet rozegrała 129 spotkań w których strzeliła 69 goli. Kto wie, być może jeszcze wróci do Polski?