Prawomocny wyrok w sprawie trenera Kórnika

Były trener Kotwicy Kórnik został prawomocnie skazany na trzy lata pozbawienia wolności za molestowanie seksualne.


Na początku 2019 roku, kiedy żeńska sekcja piłkarska I-ligowej wówczas Kotwicy Kórnik chyliła się ku upadkowi piłkarki zaczęły opowiadać o różnych zachowaniach swojego byłego trenera Łukasza i złożyły zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełniania przez niego przestępstw o charakterze seksualnym.

1 października 2020 roku w Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej zapadł wyrok w tej sprawie. Trener za molestowanie seksualne zawodniczek został skazany na 3 lata więzienia oraz przez 10 lat nie może prowadzić zajęć sportowych, wychowawczych i edukacyjnych z osobami małoletnimi. Trener od początku postępowania nie przyznawał się do stawianych zarzutów. Jego obrońca złożył apelację.

Sąd Okręgowy w Poznaniu 6 lipca 2021 roku utrzymał zaskarżony wyrok w mocy. Wyrok stał się prawomocny. Więcej o sprawie i wyroku na 41-letnim trenerze można przeczytać na stronie internetowej Głosu Wielkopolski.

Wcześniej w 2017 roku uprawomocnił się wyrok na byłym trenerze piłkarek klubu Cergia Toruń, który za czyny o charakterze seksualnym dokonywane na swoich zawodniczkach podczas obozu sportowego został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat.