Inne mistrzynie sparingpartnerami Czarnych

Z czterema uczestnikami Ligi Mistrzyń mają zagrać Czarni Sosnowiec w ramach przygotowań do nowego sezonu.


Nie tylko do rozgrywek Ekstraligi ale także do debiutu w UEFA Women's Champions League jest podporządkowany letni plan treningów Czarnych Sosnowiec. Świeżo upieczony mistrz Polski zespołowe treningi wznowił we wtorek 6 sierpnia. Pierwszy sparing podopieczne trenera Sebastiana Stemplewskiego rozegrają w poniedziałek 12 sierpnia.

Działacze Czarnych umówili swoim piłkarkom siedem meczów towarzyskich z czego aż cztery to mają być potyczki z innymi uczestnikami nadchodzącej edycji Ligi Mistrzyń. W ramach letnich przygotowań Czarni mają zmierzyć się z FK Gintra-Universitetas - mistrzem Litwy, Dinamo Mińsk - mistrzem Białorusi, Slavia Praga - wicemistrzem Czech oraz Apollon Limassol - mistrz Cypru. Ponadto drużyna z Sosnowca rozegra także dwa sparingi ze swoim stałym sparingpartnerem - UKS SMS Łódź - wicemistrzem Polski, a także raz zagra z GKS Katowice.

Konfrontacje z Gintrą czy Mińskiem mogą stać na podobnym poziomie jak starcie z węgierskim Ferencvárosi TC, który będzie pierwszym rywalem Czarnych w fazie eliminacyjnej Ligi Mistrzyń. To przeciwnicy, który Czarni mogą pokonać. Czeszka Slava Praga i cypryjski Apollon Limassol to z kolei rywale wyżej notowani niż mistrz Polski.

Mecze towarzyskie Czarnych Sosnowiec
Gintra Universitetas - 12 lipca, Siedlce
GKS Katowice - 12 lipca, Siedlce
TME UKS SMS Łódź - 17 lipca, Kleszczów
Dinamo Mińsk - 24 lipca, Sosnowiec
Slavia Praga - 28 lipca, Praga
TME UKS SMS Łódź - 31 lipca, Sosnowiec
Apollon Limassol - 4 sierpnia, miejsce w trakcie ustaleń


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Krzysztof Masztafiak, Sportowa Przygoda Śląskiego Piłkarza