Ernestina Abambila z Konina do Łodzi

Najlepsza afrykańska zawodniczka poprzedniego sezonu Ekstraligi przechodzi z Medyka Konin do TME UKS SMS Łódź.


Latem ubiegłego roku do polskiej Ekstraligi przybyło parę czarnoskórych zawodniczek z Afryki. Transfery Afrykanek były wówczas bardzo widoczne i głośne, ponieważ w ostatnich latach nasza Ekstraligi zasadniczo nie sprowadzała piłkarek z Czarnego Lądu. Rok temu na pozyskiwanie piłkarek z tamtej części świata decydował się Sportis KKP Bydgoszcz, TS ROW Rybnik, Olimpia Szczecin i Medyk Konin.

Najlepsze wrażenie na tle swoich kontynentalnych koleżanek zrobiła Ernestina Abambila, która została sprowadzona do Medyka Konin. Pomocniczka z rocznika 1998 zagrała w 21 meczach Ekstraligi, a jedyny, który opuściła wynikał z regulaminowej pauzy za żółte kartki. Z Medykiem Konin zakończyła sezon na 4. miejscu w lidze. Po sezonie pomocniczce pochodzącej z Ghany wygasł zawarty rok temu roczny kontrakt.

Od nowego sezonu Abambila będzie grał w TME UKS SMS Łódź, wicemistrzu Polski. Gra w łódzkim klubie będzie dla Ernestiny już kolejnym miejscem w którym grała. Zanim przybyła do Polski grała bowiem kilku klubach...w kilku krajach. Nowa zawodniczka SMS w swoim piłkarskim CV ma na swoim koncie występy w lidze hiszpańskiej, szwedzkiej, greckiej, białoruskiej czy choćby grę w Stanach Zjednoczonych.