CLJ U17 wygrał UKS SMS Łódź

UKS SMS Łódź z najważniejszym młodzieżowym trofeum w piłce kobiecej. Wygrał Centralną Ligę Juniorek U17.


finał CLJ U17, 26.06.2021, Ząbki
UKS SMS Łódź - Górnik Łęczna 3:4
Miś x2, Olkiewicz, Skrzypińska - Duchnowska x2, Jezioro

Sędzia: Emilia Szymula (Mazowiecki ZPN)

SMS: Niedzielska - Bałdyga, Lichwa, Skrzypińska, Libera (83 Malesa), Domin, Kolis, Miś, Czuj (63 Maciejko), Krezyman, Olkiewicz (46 Rohn)

Górnik: Zielińska – Kazanowska, Dębińska (86 Czubat), Kiepura, Jezioro, Omelianowicz, Kaczor, Duchnowska, Rostecka (46 Sikora), Świderska, Adamska

Już od paru lat UKS SMS Łódź jest najlepszym klubem kobiecej piłki młodzieżowej. W tym sezonie łodzianki też to potwierdziły wygrywając rozgrywki Centralnej Ligi Juniorek U17, a więc najważniejsze rozgrywki piłki młodzieżowej.

W finale CLJ U17 juniorki z Łodzi pokonały Górnika Łęczna 4:3. Spotkanie obfitowało nie tylko w wiele bramek ale także w zwroty akcji. Pierwszą bramkę w meczu zdobyły Górniczki a później SMS wyszedł na prowadzenie 3:1, które później zmarnotrawił. Gol, który finalnie zadecydował o zwycięstwie SMS padł na pięć minut przed końcem meczu. Spotkanie zostało rozegrane na neutralnym stadnie w Ząbkach na Mazowszu.

Centralna Liga Juniorek U17 to jedyna całoroczna liga dla juniorek. Początkowo liga jest rozgrywana w dwóch dziesięciozespołowych grupach z podziałem terytorialnym na północ i południe. Po zakończeniu fazy grupowej odbywają się mecze półfinałowe. W fazie play-off w drodze do finału SMS pokonał dwukrotnie Pragę Warszawa 3:1 i 6:1 natomiast Łęczna ograła w dwumeczu Medyka Konin 1:1 i 4:2.

Po finale puchar oraz medale wręczali zawodniczkom Nina Patalon - selekcjonerka seniorskiej reprezentacji Polski oraz Paula Kawalec - selekcjonerka. Wcześniej medale otrzymały także zawodniczki Medyka Konin i Pragi Warszawa, które zgodnie z regulaminem rozgrywek wspólnie zostały brązowymi medalistkami MP U19.