GKS Katowice mistrzem Polski U15

W rozegranym w Ząbkach meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorek U15 zawodniczki GKS Katowice rozbiły Stomil Olsztyn.

Na stadionie w Ząbkach na Mazowszu rozegrany został mecz finałowy Centralnej Ligi Juniorek U15. W starciu o złoto GKS Katowice wysoko pokonał AS Stomil Olsztyn wygrywając z nim 6:0. Po dwie bramki zdobyły Zuzanna Witek i Julia Gutowska, a po jednym golu dołożyły Hanna Wieczorek i Alicja Bednarek.

Centralna Liga Juniorek U15 rozgrywana była tylko w rundzie wiosennej. Jesienią rozgrywane były do niej eliminacje o wolne miejsca w poszczególnych grupach. Łącznie w wiosennej edycji CLJ U15 zagrało 31 zespołów, które były podzielone na cztery makroregionalne grupy.

GKS Katowice wygrywając CLJ U15 w sezonie 2020/2021 został pierwszym historycznym mistrzem tych rozgrywek, które powstały dwa lata temu, a rok temu przez Covid-19 i przerwanie piłkarskiej rywalizacji w marcu nie wyłoniono mistrza kraju do lat piętnastu.

Finalistkom medale w Ząbkach wręczali Stefan Majewski - dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Paula Kawalec - selekcjonerka reprezentacji Polski U15. GKS Katowice jako klub za mistrzostwo Polski U15 otrzymał z kasy PZPN nagrodę finansową w kwocie 10 tysięcy złotych. Połowę mniej zainkasował klub z Olsztyna.