Udany debiut nowej reprezentacji U19

Reprezentacja Polski U19 wygrała ze Słowaczkami 2:0 po golach zawodniczek Śląska Wrocław. Był to debiut nowej selekcjonerki.

mecz towarzyski, 11.06.2021
Słowacja - Polska 0:2
Marcelina Buś, Dudziak

Polska: Szymczak (61 Macała) - Gec, Kaczor, Krezyman (46 Skupień), Kiszkis, Katowicz (46 Sobal), Dudziak, (70 Kazanowska), Martyna Buś (70 Preuss), Marcelina Buś, Krzyżanowska (61 Sieradzka), Ogierman (46 Kędzia)

W przygranicznym Popradzie na Słowacji reprezentacja Polski U19 rozegrała mecz towarzyski z naszymi południowymi sąsiadkami. Polki wygrały 2:0 po bramkach strzelonych kolejno w 50. minucie przez Marcelinę Buś oraz w 53. minucie z rzutu karnego wykonywanego przez Aleksandrę Dudziak. Obie zawodniczki są piłkarkami Ekstraligowego zespołu Śląska Wrocław.

Dla reprezentacji Polski U19 był to podwójny debiut. Po pierwsze był to debiut nowego rocznika w reprezentacji, a po drugie był to także debiut nowej selekcjonerki, którą od maja jest Katarzyna Barlewicz. Wcześniej opiekunem kadry juniorek U19 była Nina Patalon, która przeszła do reprezentacji seniorek.

Zgrupowanie w Małopolsce i mecz ze Słowacją był pierwszym elementem przygotowań reprezentacji U19 do rozpoczynających się jesienią eliminacji Mistrzostw Europy 2022. W październiku nasze reprezentantki zmierzą się w fazie grupowej eliminacji z Włoszkami, Norweżkami oraz zawodniczkami z Azerbejdżanu.