Kolejny DFB-Pokal dla Ewy Pajor

VfL Wolfsburg w składzie z Ewą Pajor szósty raz z rzędu wygrał Puchar Niemiec. Gol Pajor w dogrywce na miarę triumfu.

Można powiedzieć, że to już norma. Ewa Pajor w niemieckim klubie VfL Wolfsburg kończy właśnie swój szósty sezon i tyle samo ma na swoim koncie zdobytych Pucharów Niemiec. Ostatnio zdobyła swój szósty, a jej VfL Wolfsburg triumfował siódmy raz z rzędu w rozgrywkach DFB-Pokal.

Tegoroczny finał Pucharu Niemiec ponownie odbył się w Kolonii. VfL Wolfsburg pokonał Eintracht Frankfurt 1:0 ale zwycięstwo obrończyniom trofeum łatwo nie przyszło. W regulaminowym czasie 90-minut gry był remis 0:0, a gol dający zwycięstw padł dopiero w 118 minutce meczu. Jego autorką była reprezentantka Polski - Ewa Pajor.

Oprócz Pajor trofeum Pucharu Niemiec zdobyła po raz pierwszy w swojej karierze na niemieckich boiskach również Katarzyna Kiedrzynek. Bramkarka przez kontuzję nie wystąpiła jednak w finałowym starciu i oglądała spotkanie z trybun.