Wiadomości

Spore pieniądze od miasta dla GKS Katowice

Naprawdę spore jak na kobiecą piłkę pieniądze otrzyma od miasta GKS Katowice. Zespół wejdzie do czołówki Ekstraligi?


Miasto Katowice w ramach projektu „organizacja uprawiania sportu w 2021 roku” przyznało dotacje dla klubów sportowych. Z łącznej do rozdysponowania kwoty 18 milionów i 600 tysięcy najwięcej funduszy trafi do wielosekcyjnego klubu GKS Katowice. Najbardziej znany śląski klub otrzymał 16.500.000,00 zł wsparcia finansowego.

Z ponad 16 milionów dotacji ponad 6 milionów ma trafić na funkcjonowanie drużyny męskiej grającej w II lidze, a pozostałe środki zostały podzielone na sekcje piłki nożnej kobiet, drużyny siatkówki i hokej na lodzie. Żeńska drużyna piłkarska GKS Katowice na funkcjonowanie w 2021 roku ma otrzymać 1 milion i 208 tysięcy złotych.

Ponad milionowa dotacja miejska to bardzo spore pieniędze jak na piłkę kobiecą. W zeszłym sezonie GKS Katowice zajął 6. miejsce w Ekstralidze kobiet, a teraz w przerwie zimowej zajmuje taką sama lokatę w dwunastozespołowej lidze. Dla porównania - Medyk Konin będący w czołówce ligi otrzymuje od miasta co roku kwoty oscylujące w graniach 600 tysięcy złotych na rok.

GKS Katowice na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego gra od 2018 roku. W przeciwieństwie do znacznej części swoich ligowych rywali nie ma drużyny rezerw, a w piłce juniorskiej na szczeblu centralnym ma swoją drużynę młodzieżową w Centralnej Lidze Juniorek U15, która jest ligą rozgrywaną tylko wiosną.

Wysoka dotacja finansowa oraz środki pozyskiwane od partnerów drużyny kobiet, a także z Polskiego Związku Piłki Nożnej mogą sprawić, że żeńska drużyna piłkarska GKS Katowice w przyszłym sezonie powalczy o znacznie wyższe miejsce w tabeli niż jej dotychczas najwyższe - szóste w 2019 i 2020 roku.

Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - www.gkskatowice.eu