Nikol Kaletka wróciła do Czarnych Sosnowiec

Po trzech i pół roku spędzonych w Medyku Konin do Czarnych Sosnowiec postanowiła wrócić Nikol Kaletka.


Lider Ekstraligi kobiet powiększa swoją kadrę. Do zespołu Czarnych Sosnowiec po długiej przerwie wróciła Nikol Kaletka. Ofensywnie usposobiona zawodniczka, która parę sezonów wstecz była czołową zawodniczką Czarnych ostatnio grała w Medyku Konin. Kaletka do Sosnowca wraca po rozwiązaniu kontraktu z Medykiem.

Przez ostatnie 3,5 roku Kaletka grała w wielkopolskim klubie. Do Medyka przyszła latem 2017 roku, kiedy był on jeszcze mistrzem Polski, ale kolejnego mistrzostwa z Medykiem nie zdobyła bowiem koninianki zaraz ustąpiły miejsca na szczycie podium Górnikowi Łęczna. Teraz powalczy o mistrzostwo z Czarnymi.

Na szczeblu Ekstraligi kobiet Kaletka jak dotychczas wystąpiła łącznie w 139 spotkaniach w których zdobyła 68 goli. Na swoim koncie ma także 35 występów i 6 bramek w seniorskiej reprezentacji Polski z tym że ostatni raz w kadrze narodowej wystąpiła w 2019 roku.

26-letnia Nikol Kaletka pochodzi z Grzędzina w województwie opolskim. Zaczynała swoją przygodę z piłką w klubie Spartan Grudynia-Pawłowiczki. Następnie grała w LUKS Atena Polska Cerekiew, rezerwach Unii Racibórz, a także Czarnych Gorzyce/Świerklany z których w 2014 roku trafiła do Sosnowca.