Górnik w Europie zagra dopiero w listopadzie

UEFA przez pandemię zmieniła schemat eliminacji Ligi Mistrzyń. Górnik Łęczna w eliminacjach zagra dopiero w listopadzie.


Dziś Komitet Wykonawczy UEFA w bardzo istotny sposób zmienił schemat rozgrywek żeńskiej Ligi Mistrzyń w bieżącym sezonie 2020/2021. Zmiany dotkną Górnika Łęczna, który jako mistrz Polski jest jedynym przedstawicielem Polski w rozgrywkach UEFA Women's Champions League.

Najważniejszą informacją jest to, że nie będzie miniturniejów kwalifikacyjnych. Grupowe eliminacje w których rywalizowały po cztery zespoły zostaną zastąpione dwoma rundami meczów eliminacyjnych. W ten sposób wyłonione zostaną zespoły, które z eliminacji przejdą do 1/16 finału. UEFA w komunikacie z 16 września nie podała ewentualnego rozstawienia drużyn.

Losowanie pierwszej fazy eliminacji według najnowszych ustaleń ma odbyć się 22 października, a mecze pierwszej rundy w terminie 3/4 listopada. W przypadku wygrania pierwszego meczu drugi mecz eliminacji odbędzie się w czasie 18/19 listopada już z innymi rywalem. Elitarna faza 1/16 finału w której do gry wejdą kluby, które nie muszą grać w eliminacjach została zaplanowana na grudzień - 8/9 i rewanże 15/16.

Górnik Łęczna jako mistrz Polski w tym roku trzeci raz z rzędu zagra w Lidze Mistrzyń. Dotychczas dwukrotnie odpadł w eliminacjach rozgrywanych w Szkocji i Holandii. Na chwilę obecną trudno ocenić jak ułożą się mu rywale w Champions League. Możliwe jednak, że w nowej formule choć jeden mecz zostanie rozegrany w Łęcznej czego dotychczas nie było.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - GKS „Górnik" Łęczna - Ekstraliga Kobiet