Grabowska z asystą i golem w debiucie

Dominika Grabowska w swoim debiucie w lidze francuskiej strzeliła gola i zaliczyła asystę. Wymarzony debiut.

W pierwszej kolejce ligi francuskiej FC Fleury 91, którego piłkarką od tego sezonu jest Dominika Grabowska bezbramkowo zremisował z Montpellier HSC, a ostatnio wygrał 3:1 z Le Havre. To właśnie w tym drugim meczu swój debiut w lidze francuskiej zaliczyła reprezentantka Polski i w znaczący sposób przyczyniła się do zwycięstwa.

22-letnia Grabowska w swoim debiucie w D1 féminine wybiegła w podstawowej "11" na mecz z Le Havre i rozegrała pełne 90-minut. W 72. minucie asystowała przy golu na 2:1 dla swojej drużyny, a w 90. minucie wykorzystała błąd defensywy rywalek, przyjęła piłkę którą obrończyni podawała do bramkarki i zdobywając gola ustaliła wyniki na 3:1. Śmiało można powiedzieć, że był to dla niej wymarzony debiut we Francji.

Francuska Division 1 to jedna z najmocniejszych żeńskich lig piłkarskich na świecie. To właśnie ligę francuską od lat wygrywa Olympique Lyon, który od pięciu lat regularnie wygrywa również UEFA Women's Champions League. We Francji oprócz Grabowskiej gra również inna reprezentantka Polski. Od początku 2018 roku zawodniczką paryskiego PSG jest 23-letnia Paulina Dudek.

Dominika Grabowska pochodzi z Pruszkowa na Mazowszu. Tam w Zniczu Pruszków zaczęła jej piłkarska przygoda. W piłce kobiecej zaistniała jednak jako juniorka Pragi Warszawa. Przez sześć poprzednich sezonów grała w Ekstralidze. Po trzy lata spędziła w AZS Wrocław i Górniku Łęczna. W Ekstralidze zaczęła grać jako 15-latka. Rozegrała w niej 124 mecze i strzeliła 41 goli.