Kobieca piłka nożna – u kogo typować?

Najlepsze piłkarki świata mogą liczyć na spore pieniądze zarówno z kontraktów, jak i umów sponsorskich.

Piłka nożna kobiet z roku na rok zyskuje na popularności. Widać to w rosnącej liczbie dziewczynek chcących trenować futbol, ale również w transmisjach telewizyjnych kobiecych rozgrywek piłkarskich, liczbie kibiców pojawiających się na stadionach, a także zakładach bukmacherskich na mecze kobiecej piłki nożnej. Gdzie konkretnie można obstawiać kupony na kobiecą piłkę nożną?

– Piłka nożna kobiet funkcjonuje w Polsce na dobrą sprawę od lat 80. Wtedy pojawili się pierwsi trenerzy, powstały usystematyzowane rozgrywki. Ale długi czas było bardzo mało zawodniczek. Myślę, że od 2005 r. zaczęło się to poprawiać, a sukces z 2013 r. (zdobycie przez Polki mistrzostwa Europy U-17) napędził proces, który już trwał – powiedziała w rozmowie z portalem sport.tvp.pl Nina Patalon, koordynator szkolenia piłki nożnej kobiet w PZPN.

W ostatnich latach widoczna jest rosnąca popularność kobiecego futbolu zarówno w Polsce, jak i na świecie. Największe imprezy – takie jak mistrzostwa świata czy Europy – przyciągają na stadiony i przed telewizory tysiące kibiców. Sekcje kobiecego futbolu mają najbardziej znane drużyny piłkarskie, takie jak PSG, Bayern Monachium czy FC Barcelona. Najlepsze piłkarki świata mogą liczyć na spore pieniądze zarówno z kontraktów, jak i umów sponsorskich. W Polsce, na mocy umowy podpisanej przez PZPN z TVP Sport, przez najbliższe lata jeden mecz z każdej kolejki Ekstraligi będzie można obejrzeć w telewizji. Nie można też zapominać, że na dobre w ofercie legalnych polskich bukmacherów zagościły zakłady wzajemne na mecze kobiet.

Zakłady na kobiecy futbol u legalnych bukmacherów

Zakłady wzajemne na mecze piłki nożnej kobiet ma w ofercie zdecydowana większość legalnych bukmacherów w naszym kraju. Dla przykładu – wyniki meczów mistrzostw świata kobiet, rozgrywanych w 2019 r. we Francji, w których ostatecznie triumfowały reprezentantki Stanów Zjednoczonych, można było typować m.in. w firmie bukmacherskiej STS oraz PZBuk. Co ważne, dostępne były nie tylko zakłady na wynik konkretnych spotkań. Gracze mogli obstawiać, który zespół wygra całą imprezę, czy dana drużyna zajmie miejsca od 1. do 3. albo które ulokują się w pierwszej piątce. Typować można było, które reprezentacje wyjdą z poszczególnych grup albo która zawodniczka zgarnie tytuł najlepszej strzelczyni.

U wspomnianych bukmacherów piłkę kobiet można typować za darmo przy pomocy freebetów (w STS to 25 zł) lub bez ryzyka (w PZBuk jest na to 200 zł). Bonus bez ryzyka pozwala obstawiać kobiecy futbol bez strat finansowych (bukmacher oddaje pieniądze za przegrany zakład).

Oczywiście zakłady na piłkę nożną kobiet nie ograniczają się tylko do największych imprez z udziałem kadr narodowych. W firmie Fortuna w sezonie dostępne są zakłady na Ligę Mistrzyń UEFA – nie inaczej było i w tym roku. Dokończenie rozgrywek miało miejsce na koniec sierpnia. W finale VfL Wolfsburg z Ewą Pajor w składzie zmierzył się z broniącym po raz piąty tytułu zespołem Olympique Lyon. Bukmacher eTOTO udostępnia z kolei graczom zakłady na najlepsze kobiece ligi krajowe, w tym m.in. na niemiecką Bundesligę, a w firmie Totolotek regularnie typować można wyniki naszej rodzimej Ekstraligi.

Na koniec ważna uwaga – bez względu na to, u którego legalnego bukmachera będziemy typować wyniki meczów kobiecej piłki, przy rejestracji w odpowiednim polu warto wpisać kod bonusowy lub promocyjny. Pozwoli on powiększyć przydzielany przez bukmachera bonus na start, czyli rodzaj premii za założenie konta przez nowego gracza. Można dzięki temu zyskać dodatkowe pieniądze, które będą idealne, by zacząć swoją przygodę z zakładami wzajemnymi!

Zobacz także wyniki zmagań kobiet w Pucharze Polski.

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi.Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi.