Na Ligę Mistrzyń poczekamy do października

Mistrzynie z Łęcznej swoją tegoroczną batalię w UEFA Women's Champions League rozpoczną dopiero w październiku.


Od 2011 roku byliśmy przyzwyczajeni, że w momencie, kiedy startował nowy sezon w kobiecej Ekstralidze to Mistrz Polski rozpoczynał swój bój eliminacjach UEFA Women's Champions League. Tak było przez ostatnie dziewięć lat, kiedy w Europie grała Unia Racibórz, później Medyk Konin i ostatnio Górnik Łęczna, który to rok i dwa lata temu właśnie z tego powodu musiał przekładać swoje mecze z dwóch pierwszych kolejek Ekstraligi. Teraz na Ligę Mistrzyń, a właściwie to na kwalifikacje do niej przyjdzie nam trochę poczekać...

Przez pandemię Covid-19 rozgrywki Ligi Mistrzyń zakończą się dopiero w końcówce sierpnia. Opóźni to start kolejnej edycji Champions League. Turnieje eliminacyjne od których rozpoczyna się sezon UWCL zostały zaplanowane na termin 7-13 października, a więc dwa miesiące później niż dotychczas. Wybór gospodarzy oraz losowanie składów czterozespołowych grup eliminacyjnych odbędzie się na początku września. Zespoły, które wygrają swoje grupy awansują do 1/16 finału w której do rywalizacji dołączą kluby z dwunastu najsilniejszych lig - od tego etapu aż do finału mecze będą rozgrywane systemem mecz i rewanż.

W tym roku Górnik Łęczna trzeci raz z rzędu zagra na europejskiej arenie. Ligę Mistrzyń rozpocznie tradycyjnie od fazy eliminacyjnej. Za pierwszy i drugim razem odpadł właśnie w grupowych eliminacjach zajmując dwukrotnie trzecie miejsce w grupie. Dwa lata temu awans z grupy mistrza Polski wywalczył szkocki Glasgow City, a rok temu holenderskie FC Twente. Wspomniane turnieje odbyły się wówczas w Szkocji i Holandii przez co jak do tej pory Liga Mistrzyń nie miała jeszcze okazji zagościć na stadionie w Łęcznej.

Liga Mistrzyń 2020/2021
faza eliminacyjna: 7-13 października
1/16 finału: 11-12 listopada oraz 18-19 listopada
1/8 finału: 3-4 marca oraz 10-11 marca
1/4 finału: 23 i 24 marca oraz 31marca/1kwietnia
1/2 finału: 24-25 kwietnia oraz 1-2 maja
finał: 16 maja 2021 w Goteborgu (Szwecja)