Juventus przejmuje kobiecą piłkę w Toruniu

Piłka kobieca w Toruniu ma nową markę. Juventus Women Toruń to nowy i jednocześnie jedyny klub w mieście.


W Toruniu w województwie kujawsko-pomorskim powstało nowe miejsce w którym dziewczynki i kobiety mogą bez przeszkód trenować i grać w piłkę nożną. Juventus Women Toruń to nowy klub w mieście oraz na mapie piłkarstwa kobiecego w Polsce.

Od nadchodzącego sezonu klub o dźwięcznej na całym świecie nazwie wystartuje w rozgrywkach IV liga kobiet, gr. kujawsko-pomorska. Juventus będzie grał pod swoją nazwą "Juventus Women Toruń", która niewątpliwie przyciąga uwagę. Trenerem zespołu jest Mariusz Łangowski.

Aktualnie Juventus jest jednym klubem piłki nożnej kobiet w Toruniu, który rywalizuje w seniorskich rozgrywkach. Znaczą część zawodniczek Juventusu stanowią dotychczasowe zawodniczki Gwiazdy Toruń, która przez ostatnie lata grała w międzywojewódzkiej II lidze oraz w futsalowej Ekstralidze.

Toruński Juventus to nie tylko seniorski zespół w IV lidze kobiet ale także Akademia dla najmłodszych piłkarek. Na zajęcia piłkarskie, które są całkowicie bezpłatne rodzice mogą zgłaszać przyszłe zawodniczki już od 5. roku życia, starsze mogą zgłaszać się same...

Juventus Academy Toruń Girls funkcjonuje w ramach światowego programu szkoleniowego słynnego włoskiego klubu, który jest aktualnym mistrzem Włoch zarówno w piłkarskie męskim jak i żeńskim Oprócz Torunia akademie Juventusu są także w Gdańsku, Bydgoszczy, Warszawie, Legnicy, Wrocławiu, Piekarach Śląskich i Rzeszowie.