Nowe trenerki

Licencje trenerskie UEFA B uzyskało ostatnio 25 kobiet. Wśród nich są już złote medalistki ME U17 z 2013 roku.


Przed paroma tygodniami zakończył się kurs trenerski UEFA B realizowany w ramach programu UEFA pod tytułem „Coach Development Project For Women”. W ramach bezpłatnego kursu realizowanego Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej przeszkolono 25 trenerek, które z końcem października odebrały swoje nowe, wyższe uprawienia trenerskie.

Licencja UEFA B uprawnia je do prowadzenia męskich zespołów do poziomu klasy okręgowej natomiast w piłce kobiet upoważnia do prowadzenia zespołów do poziomu I ligi kobiet włącznie. Wyżej od licencji UEFA B jest tylko UEFA A wymagana m.in w Ekstralidze kobiet oraz najbardziej elitarna - UEFA PRO.

Co ciekawe, wśród 25 kobiet, które ukończyły kurs w Białej Podlaskiej znalazły się między innymi Katarzyna Konat i Karolina Ostrowska, które w 2013 roku zdobyły wspólnie z reprezentacją Polski złoty medal na Mistrzostwach Europy U17. To pierwsze "złotka" z 2013 roku które uzyskały dyplom UEFA B. Nie są one jednak najmłodszymi trenerkami z tą licencją.

letnio-jesienny kurs UEFA B w Białej Podlaskiej ukończyły w 2019 roku: Anita Abramczyk, Magdalena Bakanacz, Karolina Bietracka, Paulina Brzozowska, Katarzyna Chrzanowska, Anna Domżalska, Noemi Dziekan, Elżbieta Edel, Patrycja Falborska, Marlena Kasprzyk, Maria Kierzkowska, Katarzyna Knap, Katarzyna Konat, Agata Koprowicz, Karolina Kupka, Wioleta Myjak, Karolina Ostrowska, Natalia Pakulska, Magdalena Pawlik, Sandra Pietrzak, Izabela Przegalińska, Sandra Sukiennik, Luiza Szulc, Aleksandra Zubrzycka, Zuzanna Zychowicz.