Odliczamy do AMP

Dokładne terminy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Półfinały w Krakowie i Warszawie. Finał w Poznaniu.


Pierwsze emocje w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet czekają nas w dniach 23-26 stycznia, kiedy to odbędzie się turniej półfinałowy organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Dwa tygodnie później inne drużyny powalczą w półfinale organizowanym przez Uniwersytet Warszawski - ten turniej ma odbyć się w terminie 6-9 lutego.

Finał AMP z udziałem szesnastu drużyn zaplanowano na 20-23 lutego i zorganizuje go Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Turniej kobiet będzie rozgrywany razem z turniejem męskim, który organizowany będzie z kolei przez poznańską Politechnikę.

O tym, kto awansuje z turniejów półfinałowych rozgrywanych w Warszawie i Krakowie do turnieju finałowego w Poznaniu (łącznie 15 miejsc) zadecyduje współczynnik ogólnej liczby drużyn, które przystąpią do półfinałów. Gospodarz finałów ma w nich zapewnione miejsce.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP.

Ostatnie Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet odbyły się w Opolu, a wygrał je Uniwersytet Jagielloński.