Rekord w Kielcach? Boniek na trybunach?

We wtorek (8 października) o godzinie 20:15 na stadionie Suzuki Arena w Kielcach odbędzie się towarzyski mecz seniorskich reprezentacji narodowych Polska - Brazylia. Będzie to pierwszy wspólny mecz w historii obu reprezentacji. Dla Polek będzie to również jeden z najbardziej wymagających sparingpartnerów z jakimi miały okazje grać w ostatnich latach. Brazylia to bowiem regularny uczestnik Mistrzostw Świata czy choćby Igrzysk Olimpijskich i jedna z czołowych reprezentacji narodowych w kobiecej piłce nożnej. W swoim składzie ma słynną Martę, która od lat jest swoistą ikoną piłki kobiecej.

Na mecz przygotowano 10 tysięcy miejsc dla kibiców. Organizatorzy chcieliby pobić rekord publiczności na reprezentacyjnym meczu kobiet w Polsce. W kwietniu mecz Polska - Włochy w Lublinie oglądało 7205 widzów co jest obowiązującym rekordem. Czy dzięki Brazylii uda się ustanowić nowy rekord?

Na mecz do Kielc najprawdopodobniej uda się Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jeśli zasiądzie na trybunach w Kielcach to będzie to pewnego rodzaju wydarzenie bowiem ostatni raz mecz żeńskiej reprezentacji oglądał na żywo... we wrześniu 2014 roku.

Spotkanie Polska - Brazylia będzie transmitowane na żywo w TVP Sport.