Reprezentacja w TVP

W najbliższym czasie mecze reprezentacji Polski "A" będzie można oglądać na antenie Telewizji Polskiej.


Już nie sportowe kanały Polsatu, lecz TVP Sport ma transmitować najbliższe mecze seniorskiej reprezentacji Polski. Telewizja Polska będzie pokazywać domowe mecze reprezentacji rozgrywane w tym i przyszłym roku w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2021. To efekt współpracy TVP z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Oprócz domowych spotkań eliminacyjnych TVP pokaże także w miarę możliwości niektóre mecze wyjazdowe polskiej kadry (tę które będą transmitowane przez tamtejsze telewizje), mecze towarzyskie oraz sam turniej finałowy EURO, który za dwa lata odbędzie się w Anglii. Po czasach Eurosportu i Polsatu, teraz za pokazywanie piłki nożnej kobiet ma być odpowiedzialny nadawca publiczny.

Telewizja Polska wcześniej już pokazywała mecze kobiet na swoich antenach. W kwietniu transmitowała mecz towarzyski Polska - Włochy rozegrany w Lublinie, a latem całe Mistrzostwa Świata, które odbywały się we Francji. Wcześniej pokazywała także spotkania Igrzysk Olimpijskich i parę lat wstecz był również moment, że transmitowała mecze seniorskiej reprezentacji Polski. Miesiąc temu TVP miała transmitować wyjazdowy mecz Polek z Czech w ramach el.ME ale ze względu na chorobę naszych rywalek ten mecz został przełożony na przyszły rok.

Przez ostatnie lata mecze eliminacyjne do Mundialu i Euro były transmitowane na sportowych kanałach Polsatu bądź jedynie w internecie przez PZPN za sprawą związkowego portalu Łączy nas Piłka.  Przeniesienie transmisji do TVP Sport czyli na ogólnodostępny w ramach abonamentu TV multipleks zwiększy zasięg oglądalności meczów żeńskiej reprezentacji oraz otworzy ją na nowe grupy odbiorców.

W najbliższy wtorek (8 października) na antenie TVP Sport będzie można obejrzeć na żywo mecz towarzyski Polska - Brazylia transmitowany z Kielc. Z kolei 12 listopada telewizja pokaże nasze spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy z Hiszpanią, które rozegrane zostanie w Lublinie.