Cypr zaliczony

Seniorska reprezentacja grająca w nieco rezerwowym zestawieniu wygrała towarzyski mecz ze Cyprem 5:1.


mecz towarzyski, 03.10.2019
Cypr - Polska 1:5
Solomoú - Balcerzak, Kamczyk, Grabowska, Grec, Kaletka

Polska: Szymańska - Grec, Zubczyk (62 Mesjasz), Balcerzak, Wiankowska (46 Chudzik), Grabowska (62 Kaletka), Matysik (46 Grzywińska), Tarczyńska (79 Olszewska), Kamczyk, Karczewska, Winczo

Po blisko czterech miesiącach przerwy reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej rozegrała swój kolejny mecz międzypaństwowy. Na Cyprze kadra selekcjonera Miłosza Stępińskiego pokonała miejscową kadrę narodową 5:1.

Starcie ze Cyprem musiało zakończyć się pewną wygraną Polek i tak też się stało. Nasza kadra w zestawieniu FIFA zajmuje 29. miejsce, a Cypr jest sklasyfikowany na odległym 119. miejscu. To jeden z najsłabszych przeciwników z jakimi w ostatnich latach grała nasza kadra "A".

W związku z niską klasą rywala selekcjoner Stępiński wystawił nieco rezerwowy skład. Brakowało czołowych postaci kadry - Katarzyny Kiedrzynek i Ewy Pajor. Nie zobaczyliśmy też Aleksandry Sikory czy kontuzjowanej Pauliny Dudek. Szansę dostały za to Zubczyk, Tarczyńska, Grec i Karczewska.

Teraz reprezentację Polski czeka znacznie bardziej wymagający przeciwnik. We wtorek 8 października kadra zagra w Kielcach mecz towarzyski z Brazylią (11. miejsce w rankingu FIFA). Za miesiąc Polki rozpoczną natomiast eliminacje do Mistrzostw Europy 2021.