Nowak z golem w debiucie

- Cieszę się, że swój debiut w Ekstralidze kobiet przypieczętowałam golem - opowiada Daria Nowak z Medyka Konin.


Podczas drugiej kolejki Ekstraligi kobiet Medyk Konin bez żadnych kłopotów pokonał u siebie ligowego beniaminka Rolnika Głogówek aż 9:1. Można powiedzieć, że był to mecz bez historii. Jeden z czołowych zespołów w lidze po prostu wysoko ograł beniaminka aplikując mu przy tym kilka bramek. Ten mecz jako swój debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zapamięta natomiast Daria Nowak z konińskiego zespołu. Był to bowiem dla niej jej ligowy debiut w Ekstralidze, który na dodatek przypieczętowała jeszcze strzelonym golem.

- Ze mną to wyszła taka historia, że miałam już okazję zagrać przysłowiowe kilkanaście sekund w czerwcowym finale Pucharu Polski, a swój debiut w Ekstralidze kobiet zaliczyłam teraz. Kolejność troszkę odwrotna niż u innych dziewczy
n - mówi z uśmiechem Daria Nowak z Medyka Konin. - Mecz z Rolnikiem Głogówek był moim debiutem w Ekstralidze. Cieszę się z niego. Jestem zadowolona, że w debiucie udało mi się strzelić gola. Dobrze, że moja zamiana, kiedy weszłam na boisko już na ostatnie minuty meczu okazała się być jeszcze owocna przez podwyższenie wyniku - opowiada siedemnastoletnia piłkarka.

Dotychczas Daria grała przede wszystkim w juniorskich drużynach Medyka. - W zeszłym sezonie regularnie występowałam w meczach naszej drużyny rezerw grającej na poziomie I ligi kobiet oraz zdarzyło mi się usiać na ławce Ekstraligi - wyjaśnia i dodaje: oczywiście, teraz kiedy debiut ligowy mamy już za sobą chciałabym móc otrzymywać kolejne szanse i coraz częściej pojawiać się na boiskach kobiecej Ekstraligi.

Jeszcze w trakcie tegorocznego lata Nowak wspólnie z juniorkami klubu z Wielkopolski wywalczyła wicemistrzostwo Polski na finałach U19, a także ze swoim zespołem wzięła udział w prestiżowym turnieju juniorek WFA CUP, który odbył się w Czechach gdzie Medyk zajął 4. miejsce. - Móc zagrać z zespołami o podobnym potencjale do Medyka jak choćby mistrzynie Czech, Węgier bądź nawet przeciwko słynnej Turbine Poczdam było ciekawym doświadczeniem - zapewnia. Ze wszystkich zawodniczek spośród ośmiu drużyn to właśnie Nowak wybrano najlepszą piłkarką tego międzynarodowego turnieju.

Daria Nowak pochodzi z Człuchowa. Jest wychowanką tamtejszej Akademii Piłkarskiej. W koniński Medyku gra od pierwszej klasy gimnazjum. - Do przejścia właśnie do Medyka namówił mnie mój były trener z Człuchowa. Wybrałam akurat Konin, ponieważ był aktualnym wówczas mistrzem Polski i miał wiele perspektyw. Uważam, że nadal mam tu doskonale perspektywy do swojego rozwoju - podkreśla świeżo upieczona debiutantka z Ekstraligi.