Przela strzeliła w Szczecinie

- Jeszcze rok temu chciałam strzelić gola w Szczecinie ale nie myślałam, że strzelę go Olimpii - mówi Ola Przelicka.


Swojego pierwszego gola w Ekstralidze kobiet strzeliła w ostatnią niedzielę Aleksandra Przelicka. Ofensywnie usposobiona piłkarka Klubu Sportowego AZS Wrocław na listę strzelczyń wpisała się podczas wyjazdowego meczu z Olimpią Szczecin (2:3), który został rozegrany w ramach drugiej kolejki nowego sezonu Ekstraligi. Dla Przelickiej było to wyjątkowe trafienie nie tylko z uwagi na to, że był to jej pierwszy gol strzelony w Ekstralidze ale także z uwagi, że to właśnie w Szczecinie spędziła dwa ostatnie sezony grając w Olimpii Szczecin...

- Kiedy rok temu w pierwszej kolejce Ekstraligi zadebiutowałam na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego grając w Olimpii Szczecin to marzyłam  aby swojego pierwszego gola na tym szczeblu strzelić w Szczecinie i poniekąd to się spełniło, ale już w zupełnie innych okolicznościach - opowiada Ola Przelicka, która od paru tygodni znów jest piłkarką AZS Wrocław. Swojego pierwszego gola w piłkarskiej elicie "Przela" strzeliła w 78. minucie starcia Szczecin - Wrocław. - Choć było to trafienie na 2:1 dla nas to finalnie mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii 3:2 - kręci głową Ola.

Zacznijmy od początku. Aleksandra Przelicka pochodzi z Dolnego Śląska. - Moja piłkarska przygoda rozpoczęła się w klubie Forza Wrocław gdzie grałam razem z chłopkami - wspomina swoje początki. W 2014 roku z "męskiej" drużyny trafiła do najbardziej znanego w województwie dolnośląskim kobiecego klubu piłkarskiego czyli do AZS Wrocław. - Początkowo występowałam w drużynach młodzieżowych oraz na poziomie II i III ligi, a więc w de facto również w zespołach juniorskich - wyjaśnia. Latem 2017 roku opuściła Wrocław i przeniosła się do Szczecina.

Przez dwa sezony 2017-2019 grała w Olimpii Szczecin. - Podczas pierwszego sezonu w Szczecinie grałam w drugiej lidze, Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych czy choćby w kadrze województwa zachodniopomorskiego - wyjaśnia. Rozwinąć skrzydła miała w ubiegłym sezonie. Niestety na przeszkodzie stanęła kontuzja. - W pierwszej kolejce ubiegłego sezonu zadebiutowałam w Ekstralidze, w paru kolejnych meczach grałam końcówki wchodząc z ławki, a we wrześniu zerwałam więzadła krzyżowe w kolanie i tym samym zakończył się dla mnie ubiegły sezon już po miesiącu - ubolewa do dziś.

Po dwóch latach spędzonych na Pomorzu Zachodnim latem wróciła do domu. - Ponownie gram w AZS Wrocław. Cieszę się, że po kontuzji już nie ma śladu. W Szczecinie spędziłam dwa cudowne lata dlatego też mimo wszystko cieszę się, że to właśnie w Szczecinie, na stadionie, na którym trenowałam i grałam miałam możliwość strzelenia swojego pierwszego gola w Ekstralidze. Mam nadzieję, że w tym sezonie z drużyną zdobędziemy wiele punktów, a ja przyczynie się do tego jeszcze paroma swoimi bramkami - kończy siedemnastoletnia Aleksandra Przelicka z AZS Wrocław.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Klub Sportowy AZS Wrocław