90 minut w III i IV lidze

Od tego sezonu mecze na poziomie III i IV ligi kobiet będą trwały po 90 minut. Będzie tak jak jak wszędzie indziej.


Polski Związek Piłki Nożnej dokonał zmiany w regulaminie rozgrywek III ligi kobiet z której to regulamin czerpie również IV liga kobiet istniejąca obecnie tylko w województwie małopolskim i śląskim. Najważniejszą zmianą w III i IV lidze jest ujednolicenie dotychczasowego czasu gry. To przejście z czasu juniorskiego na seniorski.

Od nowego sezonu, tj. 2019/2020 mecze na wojewódzkim szczeblu piłkarstwa kobiecego będą rozgrywane tradycyjnym systemem 2 x 45 minut. Dotychczas III i IV liga miała skrócony czas do 2 x 40 minut co przez lata wynikało z dużej ilości młodych zawodniczek grających w tych ligach. Jeszcze niedawno w III lidze mogły grać zawodniczki trzynastoletnie, a dziś piłkarki muszą mieć minimum piętnaście lat.

Wyrównanie czasu gry we wszystkich seniorskich ligach w tym sezonie praktycznie musiało nastąpić w związku z głośną reformą lig. Przypomnijmy, iż w tym sezonie mistrzowie III ligi nie awansują bezpośrednio do II ligi ale będą musieli przejść baraże - najpierw z innymi mistrzami III ligi a później z zespołem już grającym w II lidze.