Bliżej domu. Wyżej w lidze

- Stawianie sobie nowych wyzwań motywuje do rozwoju - przyznaje Dominika Gąsieniec z UKS SMS Łódź.


W zeszłym sezonie była najskuteczniejszą piłkarką AZS PSW Biała Podlaska i jednocześnie jedną z najbardziej bramkostrzelnych napastniczek w kobiecej Ekstralidze. Od nowego sezonu Dominika Gąsieniec swoje kolejne gole będzie już strzelać w koszulce UKS SMS Łódź. Z piątą drużyną Ekstraligi minionego sezonu napastniczka podpisała ostatnio dwuletni kontrakt.

- W swoim życiu potrzebuje wyzwań i stawiam na rozwój, dlatego uznałam, że w tym momencie jest idealny czas na zmianę barw klubowych - opowiada Dominika Gąsieniec. - Rozwój piłkarski jest dla mnie bardzo ważny. Wybrałam UKS SMS Lódź ponieważ uznałam, że jest to idealne miejsce na podwyższenie moich umiejętności piłkarskich. Gra tutaj umożliwia mi rywalizację o najwyższe cele ligowe - zapewnia 20-letnia zawodniczka.

Poprzedni sezon Gąsieniec miała bardzo udany. - Razem z AZS PSW Biała Podlaska zajęłyśmy ósme miejsce w lidze z dużą przewagą punktową nad kolejnym zespołem w lidze, a także ze sporą ilością zdobytych bramek z czego osobiście mogłam podpisać się pod osiemnastoma trafieniami i kilkunastoma asystami. Wiem, że nadchodzący sezon w którym będę już grała w UKS SMS Łódź będzie dla mnie jeszcze lepszy - uśmiecha się Dominika.

Dla AZS PSW Biała Podlaska grała przez trzy sezony. - Dużo się w tym czasie nauczyłam i nabrałam doświadczenia. To tu weszłam do seniorskiej piłki. Będę bardzo miło wspominać klub z Białej i trzymam kciuki, aby dziewczynom poszło jak najlepiej w ich dalszych karierach - przyznaje. W ubiegłym sezonie nie opuściła żadnego z ligowych meczów swojego zespołu. Łącznie na szczeblu Ekstraligi przez trzy sezony wystąpiła w 78 meczach i zdobyła 29 goli.

Przeprowadzka z Białej do Łodzi jest dla Dominiki Gąsieniec poniekąd powrotem w rodzinne strony. - Pochodzę z Drzewicy w wojewódzkie łódzkim. Będę bliżej domu. Oprócz gry w SMS będę także studiować na Uniwersytecie Łódzkim - dodaje wychowanka UKS Wiktoria Gielniów grająca później także w Sportowej Czwórce Radom, ostatnio w Białej Podlaskiej, a od teraz w UKS SMS Łódź.