Ewa Cieśla wybrała Wałbrzych

- Wałbrzych daje mi możliwość rozwoju i szansę gry o wyższe cele niż dotychczas - mówi Ewa Cieśla, jego nowa piłkarka.


Przez ostatnie dwa sezony były kapitanem grającego w Ekstralidze kobiet AZS PSW Biała Podlaska. Teraz Ewa Cieśla postanowiła zmienić swoje środowisko i klub przenosząc się do innego z zespołów grających na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce. Od nowego sezonu grająca w środku pola pomocniczka będzie występować w AZS PWSZ Wałbrzych, czwartym zespole Ekstraligi minionego sezonu. Dla zawodniczki przejście z Białej Podlaskiej do Wałbrzycha to awans sportowy.

- Ukończyłam właśnie studia licencjackie i uznałam, że to dobry moment do zmiany  przynależności klubowej - opowiada Ewa Cieśla. - W AZS PWSZ Wałbrzych będę mogła dalej rozwiać się pod względem piłkarskim i bez problemu będę mogła również łączyć dalszą naukę na studiach z graniem w piłkę - przyznaje nowa zawodniczka klubu grającego pod szyldem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Przez ostatnie cztery lata Cieśla była związana z AZS PSW Biała Podlaska. - W ostatnim czasie czułam już, że potrzebuję zmian. Z nowym zespołem będę miała możliwość walczyć o znacznie wyższe miejsca w Ekstralidze niż w Białej Podlaskiej. Okres swoich występów w AZS PSW będę wspominała dobrze. Dziękuję dziewczynom z drużyny i trenerom za to, że wspólnie z nimi mogłam się tu rozwijać - zauważa była kapitan zespołu z Białej Podlaskiej, która decyzję o transferze podjęła na długo przed wycofaniem się AZS PSW z Ekstraligi.

Dla 22-letniej piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych będzie trzecim klubem z którym będzie grała w Ekstralidze kobiet. Na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce zadebiutowała jesienią 2014 w barwach Olimpii Szczecin. W najbliższej klasie rozgrywkowej rozegrała 121 spotkań i strzeliła 35 bramek z czego aż 26 w dwóch ostatnich sezonach. Wcześniej grała także w Radomiu i Daleszycach skąd pochodzi.