Rywale w Lidze Mistrzyń

Zespoły z Holandii, Turcji i Armenii będą rywalkami Górnika Łęczna w razie eliminacyjnej Ligi Mistrzyń.


Mistrz Polski poznał swoich rywali eliminacyjnych rywali w UEFA Women's Champions League. Górnik Łęczna w turnieju grupowym zagra z doświadczonym już w europejskich bojach FC Twente (Holandia) oraz debiutantami na europejskich boiskach Beşiktaş JK (Turcja) i Alaszkert Erewan (Armenia). Turniej odbędzie się w dniach 7-13 sierpnia w Holandii. Awans do 1/16 Ligi Mistrzyń uzyska tylko zwycięzca grupy.

Wszyscy rywale Górnika to mistrzowie swoich krajów. Najgroźniejszym rywalem będzie mistrz Holandii, który rok temu w Lidze Mistrzyń wprawdzie wcale nie grał, ale dwa i trzy lata temu dochodził do poziomu 1/8 finału dwukrotnie ulegając wówczas Barcelonie. Można zakładać, że kwestia awansu rozstrzygnie się między FC Twente a Górnikiem Łęczna.

Rok temu Górnik Łęczna w swoim europejskim debiucie nie zdołał wygrać eliminacji, które rozgrywał w Szkocji. Czy tym razem uda mu się awansować do 1/16 finału Ligi Mistrzyń? Od mistrza Polski - co do zasady - należy oczekiwać awansu ale Twente nie będzie łatwym przeciwnikiem.  W latach 2012-2017 mistrz Polski (najpierw Unia Racibórz, później Medyk Konin) regularnie wygrywali fazę grupową.

Aktualnym mistrzem Europy jest Olympique Lyon.