Grają o ostatnie medale U19

W Łodzi zaczynają się mistrzostwa U19. Mecze od poniedziałku do soboty. To ostatnie mistrzostwa juniorek starszych.


Od poniedziałku do soboty na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi przy ulicy Milionowej rozgrywany będzie turniej finałowy klubowych mistrzostw Polski juniorek starszych U19. Będzie to już XX turniej mistrzowski dla juniorek starszych. O mistrzostwo kraju w tej kategorii wiekowej zagra osiem zespołów. Gospodarzem finałów i jednocześnie zespołem broniącym złotego medalu sprzed roku jest UKS SMS Łódź.

Do grona ósemki finalistów zakwalifikowały się zespoły młodzieżowe z Ekstraligi (Medyk Konin, UKS SMS Łódź, AZS Wrocław Olimpia Szczecin) oraz I ligi kobiet (Sportowa Czwórka Radom, TS ROW Rybnik, Respekt Myślenice, Resovia Rzeszów). W dwustopniowych eliminacjach łącznie z finalistami udział brały jedynie 22 kluby.

W porównaniu finalistów MP U19 z tego i ubiegłego roku to ponowy awans wywalczyły cztery zespoły, w tym wszyscy medaliści z poprzedniego sezonu czyli UKS SMS Łódź, Medyk Konin i Olimpia Szczecin oraz Respekt Myślenice, który poprzednie mistrzostwa zakończył na fazie grupowej. Dla Medyka będą dwudzieste mistrzostwa U19 (grał we wszystkich edycjach), a dla Wrocławia będzie to siedemnasty start po medale juniorek starszych.

W turnieju finałowym MP U19 po fazie grupowej (2 grupy po 4 zespoły) odbędą się bezpośrednio mecze o I i III miejsce. Mecze półfinałowe oraz spotkania o miejsca 5 i 7 nie będą rozgrywane. W tym sezonie rozgrywki MP U19 są przeznaczone dla zawodniczek z roczników 2000-2002.

Będą to ostatnie klubowe Mistrzostwa Polski Juniorek U19. Od przyszłego sezonu nie będą one już rozgrywane. Najstarszą kategorią wiekową mistrzostw kraju będzie rywalizacja w roczniku do lat siedemnastu.

poniedziałek
godz. 10:30 AZS Wrocław - Respekt Myślenice
godz. 12:00 Sportowa Czwórka Radom - Medyk Konin
godz. 16:00 Olimpia Szczecin - UKS SMS Łódź
godz. 17:30 Resovia Rzeszów - TS ROW Rybnik

wtorek
godz. 10:30 AZS Wrocław - Sportowa Czwórka Radom
godz. 12:00 Respekt Myślenice - Medyk Konin
godz. 16:00 Olimpia Szczecin - Resovia Rzeszów
godz. 17:30 UKS SMS Łódź - TS ROW Rybnik

czwartek
godz. 10:00 Sportowa Czwórka Radom - Respekt Myślenice
godz. 10:00 AZS Wrocław - Respekt Myślenice
godz. 13:00 Resovia Rzeszów - UKS SMS Łódź
godz. 13:00 Olimpia Szczecin - TS ROW Rybnik

sobota
godz. 10:00 mecz o 3. miejsce
godz. 12:30 finał