Będą bronić mistrzostwa

- Mamy do zrealizowania wspólny cel, którym jestem obronienie złotego medalu U19 - mówi Klaudia Jedlińska.


Od 23 do 29 czerwca w Łodzi rozgrywany będzie turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek. Jego gospodarzem będzie łódzka Szkoła Mistrzostwa Sportowego. UKS SMS Łódź będzie nie tylko gospodarzem, ale jednocześnie obrońcą złotego medalu, który zdobył rok temu podczas finałów rozgrywanych w Szczecinie. Obrona mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej U19 to ostatni w tym sezonie cel łódzkiego klubu.

- Rok temu naszemu klubowi udało się po raz pierwszy zdobyć mistrzostwo Polski U19. Teraz naszym celem jest obronienie złotego medalu - przyznaje Klaudia Jedlińska z UKS SMS Łódź. - W naszym zespole na turnieju finałowym zagrają zawodniczki, które występują już w Ekstralidze oraz te, które grają w drużynie rezerw na poziomie I ligi kobiet. Chcemy zdobyć medal. To nasze zadanie. Po to zawodniczki w tym przedziale wiekowym grają w rezerwach I ligi aby jak najlepiej przygotować się właśnie do klubowych mistrzostw U19, które są rozgrywane po sezonie ligowym - podkreśla Klaudia.

Wcześniej SMS zakończył sezon w Ekstralidze na 5. miejscu, jego rezerwy grające w pierwszej lidze zajęły w niej 2. miejsce, a drugie rezerwy wywalczyły awans z III do II ligi. Z kolei zespół U13 zdobył mistrzostwo kraju w swojej kategorii wiekowej, a drużyna U16 została wicemistrzem Polski. Aby ten sezon dla SMSu był swoiście udany do kompletu brakuje złotego medalu dziewiętnastek.

Na finałach kapitanem łódzkiej drużyny będzie właśnie Klaudia Jedlińska. - Będą to moje trzecie mistrzostwa w tej kategorii wiekowej. Rok temu na turnieju finałowym niestety nie mogłam wystąpić, ze względu na kontuzję kolana. W tamtym roku, kiedy to na mistrzostwach w Szczecinie rocznik 1999 kończył swój juniorski wiek to Daria Kurzawa przekazała mi opaskę kapitana na kolejny sezon. Jest to dla mnie spore wyzwanie, ale dostaje dużo wsparcia od całej drużyny. Razem mamy do zrealizowania nasz wspólny cel, którym jest złoty medal - podnosi ofensywnie usposobiona piłkarka.

Grupowymi rywalami aktualnych mistrzyń będą TS ROW Rybnik, Olimpia Szczecin i Resovia Rzeszów. Wygrany grupy zagra w meczu finałowym, a wicemistrz grupy zagra o brązowy medal. W przeciwnej grupie wystąpi natomiast AZS Wrocław, Medyk Konin, Respekt Myślenice i Sportowa Czwórka Radom. - Myślę, że do każdej z drużyn powinnyśmy mieć szacunek i dystans - przyznaje dyplomatycznie. Tegoroczna edycja Mistrzostw Polski U19 będzie ostatnią, która zostanie rozegrana. Od nowego sezonu mistrzostwa kraju w tej kategorii wiekowej zostaną zlikwidowane, a najstarszą kategorią wiekową juniorskich mistrzostw kraju będzie rywalizacja w roczniku do lat siedemnastu.

Klaudia Jedlińska pochodzi z Bełchatowa w wojewódzkie łódzkim. Piłkarką UKS SMS Łódź jest od pięciu lat. - Do SMSu trafiłam w wieku 14 lat. Po turnieju Coca-Cola Cup w którym uczestniczyłam razem ze swoją szkołą prezes UKS SMS Łódź chciał, że mną porozmawiać czy nie chciałbym grać regularnie w piłkę w klubie. Od tego się zaczęło - wspomina. W ostatnim sezonie była podstawową piłkarką łódzkiej drużyny w Ekstralidze kobiet oraz regularnie grała również w reprezentacji Polski U19. To tegoroczna maturzystka.