Ząbkovia Ząbki w I lidze

Awans na dziesięciolecie. Ząbkovia znana dotychczas z wyników jej młodzieży awansowała do pierwszej ligi.


Do ostatniej kolejki w rozgrywkach II liga kobiet, gr. podlaska obejmująca swoim zasięgiem terytorialnym województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie i łódzkie to toczyła się walka o fotel lidera dający awans do pierwszej ligi kobiet. Ząbkovia Ząbki w ostatniej serii gier wygrała u siebie 7:1 z Akademią 2012 Suwałki i tym samym uzyskała swój historyczny awans na zaplecze kobiecej Ekstraligi.

Podczas całego sezonu Ząbkovia wygrała 19 spotkań, 1 zremisowała i 2 przegrała. Była zdecydowanie najbardziej bramkostrzelnym zespołem w lidze - strzeliła 109 bramek co daje średnią 5 gola na mecz. Jeśli chodzi o grę w defensywnie było już ciut gorzej - 29 straconych bramek co dało czwarty najlepszy wynik w lidze. W grze o awans najgroźniejszym rywalem Ząbkovi był ULKS MOSiR Sieradz. Ząbkovia wyprzedziła Sieradz o jeden punkt.

Ząbkovia Ząbki powstała w 2009 roku. Najpierw rywalizowała w rozgrywkach młodzieżowych z czego jest najbardziej znana. Od lata zajmuje czołowe miejsca w rywalizacji młodziczek. W 2013 roku przystąpiła do piłki seniorskiej. Przez ostanie cztery sezony grała natomiast w II lidze. Teraz zadebiutuje w I lidze.