Ostrowska na walizkach

- Czas na nowe wyzwania w nowym miejscu - mówi Eliza Ostrowska, która jest w trakcie wyboru nowego klubu.


W wieku dziewiętnastu lat jest najlepsza okazja do zmiany klubu. Piłkarki grające na szczeblu centralnym w tym wieku często decydują się na przeprowadzkę. W głównej mierze jest to podyktowane faktem, że po ukończeniu szkoły średniej otwierają się przed nimi możliwości związane ze studiami i rozpoczęciem nowego etapu w życiu.

- O tym, że po napisaniu matury zmienię klub wiedziałam już od dawna - opowiada Eliza Ostrowska, która dwa ostatnie sezony spędziła w Kobiecy Klubie Piłkarskim Stomilanki Olsztyn, czołowym zespole I ligi kobiet. - Praktycznie już po wszystkich maturach i po tym, jak było wiadomo, że KKP Bydgoszcz, a nie my uzyskamy awans do Ekstraligi postanowiłam wrócić do domu i przedwcześnie zakończyć ten sezon. Okres gry w Olsztynie będę wspominała bardzo dobrze. To dzięki swoim dobrym występom dla Stomilanek mogłam w tym samym czasie grać również w reprezentacji Polski U19 - przyznaje.

Gdzie w przyszłym sezonie zagra prawa obrończyni? - Na chwilę obecną jestem w trakcie wyboru nowego klubu, a właściwie szukania nowego klubu. Żadna decyzja nie została podjęta. Jako najmłodsza zawodniczka grałam już w III lidze, później w II, a ostatnio przez dwa lata na poziomie I ligi więc naturalną rzeczą jest, że teraz chciałabym spróbować swoich sił w najwyższej klasie rozgrywkowej - mówi o swoich planach na nowy sezon.

Przeprowadzka do nowego miejsca nie będzie dla niej żadną nowością. - Grając w Olsztynie aby wrócić niekiedy do rodzinnego domu na Dolny Śląsk musiałam pokonać prawie całą Polskę z paroma przesiadkami na dworcach kolejowych. Mam już więc doświadczenie w podróżach. Wiem, że aby grać w piłkę na najwyższym poziomie nie należy patrzeć na takie przyziemne sprawy jak odległość od rodzinnego domu, tylko skupić się na sportowym rozwoju tam, gdzie są do tego najlepsze możliwości. Mam nadzieję, że pozytywne wyniki matury umożliwią mi także łącznie gry ze studiami - snuje plany.

Eliza Ostrowska jest wychowanką Karkonoskiego Klubu Sportowego Jelenia Góra. Jest to zresztą klub z jej rodzinnego miasta. Miała epizod w nieistniejącej żeńskiej drużynie Darboru Bolesławice, a przez trzy sezony grała także w innej nieistniejącej już na Dolnym Śląsku żeńskiej drużynie Miedzi Legnica. Ostatnie dwa lata spędziła w Stomilankach Olsztyn. Jako juniorka występowała w reprezentacjach U17 i U19.