Polska kadra uległa Słowacji

W ostatnim meczu przed eliminacjami Mistrzostw Europy nasza reprezentacja grając rezerwami przegrała ze Słowacją.


mecz towarzyski, 14.06.2019
Słowacja - Polska 1:0
Fabova

Polska: Szemik - Mesjasz (73 Grad), Michalczyk, Grzywińska, Olszewska, Chudzik, Zdunek, Balcerzak (46 Matysik), Kaletka, Kamczyk, Karczewska (61 Wiankowska)

Niestety nie było niespodzianki. Reprezentacja Polski przegrała towarzyski mecz ze Słowacją 0:1. Spotkanie odbyło się u naszych południowych sąsiadek w przygranicznym Popradzie. Polska do tego meczu przystąpiła w oparciu o zawodniczki grające na co dzień w Ekstralidze kobiet. Wyjątkiem była Kinga Szemik - jedyna zawodniczka grająca za granicą powołana na ten mecz.

Słowacja wygrała 1:0 po golu Klaudii Fabovej w 57. minucie. Fabova na co dzień gra właśnie w naszej lidze, a dokładnie to w AZS PWSZ Wałbrzych. Dla Polek była to druga z rzędu poraża w meczu ze Słowaczkami. Trzy lata temu, również w Popradzie uległyśmy Słowacji 1:2 w meczu eliminacji Mistrzostw Europy. Aktualnie w rankingu FIFA nasza kadra zajmuje 28. miejsce, a Słowacja jest na 46. pozycji. W tym meczu nie miało to jednak większego przełożenia ponieważ zespół selekcjonera Miłosza Stępińskiego nie grał w optymalnym składzie. Brakowało "gwiazd" pokroju Kiedrzynek, Pajor, Dudek, Sikora czy Winczo.

Dla Polek był to ostatni mecz towarzyski przed rozpoczynającymi się na przełomie sierpnia i września eliminacjami do Mistrzostw Europy 2021. Pierwszy mecz nasza kadra rozegra 3 września - na wyjeździe zmierzymy się z Czeszkami.