Deri jest po operacji

- Szkoda, że nie mogę pomóc drużynie w najważniejszym momencie sezonu - ubolewa Dominika Dereń z Wałbrzycha.


Rywalizacja w grupie mistrzowskiej Ekstraligi o medalowe miejsca jest w tym sezonie bardzo zacięta. Górnik Łęczna, Medyk Konin, Czarni Sosnowiec i AZS PWSZ Wałbrzych rywalizują między sobą o mistrzostwo Polski i o kolejne w kolejności medale za miejsce na podium Ekstraligi kobiet. Obecnie w najtrudniejszej sytuacji jest AZS PWSZ Wałbrzych, który próbuje przebić się z czwartego miejsca w lidze do TOP3. Niestety nie wszystkie piłkarki z Wałbrzycha mogą pomóc swojemu zespołowi w decydującym momencie sezonu.

Od miesiąca kontuzjowana jest pomocniczka Dominika Dereń. To podstawowa zawodniczka w zespole trenera Kamila Jasińskiego. - Niestety w meczu 19. kolejki, kiedy to grałyśmy na wyjeździe z Mitechem Żywiec zostałam na długo wykluczona z gry - opowiada Dominika. - W drugiej połowie meczu z powodu kontuzji musiałam opuścić boisko. Wykonany parę dni później rezonans przyniósł bardzo przykrą diagnozę. Okazało się, że zerwałam więzadła krzyżowe w kolanie - mówi ze smutkiem 23-letnia piłkarka.

Obecnie Dereń jest już po operacji rekonstrukcji. - Operację przeszłam tuż po świętach Wielkanocnych. Obecnie jestem w drugim tygodniu rehabilitacji - relacjonuje i dodaje: bardzo żałuję, że nie mogę pomóc swojej drużynie w najważniejszym momencie sezonu. Dwa lata temu zdobyłyśmy brązowy medal w Ekstralidze, rok temu byliśmy na IV miejscu, a teraz ponownie chcemy zająć miejsce na podium. Dziewczyny wspierają mnie w mojej kontuzji, a ja bardzo im kibicuję aby zakończyły sezon na podium - uśmiecha się "Deri".

- Jest to moja pierwsza tak poważna kontuzja, która wyklucza mnie z gry kilka miesięcy - przyznaje piłkarka, której znakiem charakterystycznym jest elegancko pleciony warkocz. Oprócz niej w AZS PWSZ Wałbrzych długotrwale kontuzjowana jest także Sabina Ratajczak, która nie gra od początku sezonu natomiast Martyna Zańko, która wiosną wróciła na boisko po długiej kontuzji teraz ponownie zmaga się z urazem dyskwalifikującym ją z gry. Kiedy Dereń wróci na boisko? - Nie ma co się spieszyć. Chcę dobrze przejść rehabilitację i przygotować się już w pełni zdrowa na rundę wiosenną przyszłego sezonu - życzy sobie Dominika.

Dominika Dereń jest wychowanką LZS Kastor Jasienica Górna. Przez kilka lat występowała w AZS Wrocław w barwach, którego zadebiutowała na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego. W 2013 roku wraz z reprezentacją Polski U17 zdobyła młodzieżowe mistrzostwo Europy. Od trzech sezonów jest piłkarką AZS PWSZ Wałbrzych. Na szczeblu Ekstraligi jak do tej pory rozegrała 114 meczów w których strzeliła 32 gole. Jest w szerokim gronie piłkarek powoływanych do reprezentacji Polski. W zeszłym roku trzykrotnie wystąpiła w meczach kadry narodowej.