Pajor. Królowa Bundesligi

Ewa Pajor została królową strzelczyń niemieckiej Bundesligi. Najlepszy sezon Polki w historii. Coś niesamowitego.


Razem z VfL Wolfsburg w tym sezonie zdobyła kolejny raz Mistrzostwo Niemiec oraz Puchar Niemiec. Oprócz dubletu Ewa Pajor została królową strzelczyń Bundesligi - jednej z najsilniejszych ligi świata. O ile kiedyś mówiono o Pajor, że jest zawodniczką niezwykle przyszłością to już te stwierdzenie jest nieaktualne. Niespełna 23-letnia Ewa Pajor dziś jest jedną z najlepszych napastniczek na świecie.

W tym sezonie reprezentantka Polski wystąpiła w 19 z 22 meczów Bundesligi. Strzeliła w nich aż 24 gole uzyskując tym samym koronę królowej strzelczyń Frauen-Bundesligi. To coś doprawdy niesamowitego. Miano najbardziej bramkostrzelnej piłkarki w Niemczech zapewniła sobie z przewagą sześciu trafień nad kolejną zawodniczką ze strzeleckiego rankingu. Ewa piłkarką VfL Wolfsburg jest od czterech sezonów. W czasie strzeliła łącznie na boiskach Bundesligi 37 goli z czego aż 24 w tym sezonie co pokazuje jak bardzo w ostatnim roku "odpaliła".

Ewa Pajor to druga w historii żeńskiej piłki nożnej w Polsce piłkarka, która została królową strzelczyń najwyższego szczebla rozgrywkowego w innym kraju. Pierwszą i jak dotychczas jedyną była Luiza Pendyk, która w 1999 i 2000 roku została dwukrotnie z rzędu królową strzelczyń ligi szwedzkiej.