Ladies Football Academy

Jeszcze nie rozpoczęli swojej działalności a już się o nich mówi. W Szczecinie powstaje nowy klub dla dziewczyn.


Ladies Football Academy Szczecin jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie piłką nożną w Polsce, a co za tym idzie na powstawanie coraz większej ilości klubów, w których mogłyby trenować piłkarki nożne. – Spotkaliśmy się w szerszym gronie, ludzie dla których sport od zawsze był częścią życia – opowiadają przedstawiciele LFA. – W naszych głowach narodził się pomysł, który odpowiada na lokalny niedobór ośrodków piłkarstwa kobiecego. Nasza wizja powoli przekształca się w realne działania, czego efektem będzie powstanie LFA Szczecin. Twórcy szkółki mówią, że ma ona ma wnieść nową jakość w kobiecej piłce w Szczecinie. Przygotowania idą pełną parą.

Chcemy, aby każdy rodzic przyprowadzając swojego dziecko do nas czuł, że podjął dobrą decyzję – mówią w Szczecinie.  – Dziewczyny, które będą chciały rozpocząć lub kontynuować przygodę z piłką na poziomie ligowym, będą mogły liczyć na nasze wsparcie i zaangażowanie zarówno na boisku jak i poza nim. Motto Ladies Football Academy to “Dziewczynki, Dziewczyny, Kobiety – One Team”. Zgodnie z nim do szkółki może dołączyć każdy. Właściciele nie planują stworzyć jednej wiodącej grupy treningowej, każdy ma być tak samo ważny.  – Treningi będą odbywać się w różnych grupach wiekowych, ale celem jest, aby w klubie każdy czuł rodzinną atmosferę. Najważniejsze dla nas jest, żeby wszystkie zawodniczki wspierały się wzajemnie i czuły to wsparcie ze strony kadry szkoleniowej – twierdzą władze szkółki.

Od sezonu 2019/2020 LFA planuje zgłosić się do rozgrywek III ligi zachodniopomorskiej oraz Pucharu Polski, twórcy szkółki nie wykluczają zaangażowania również w futsal. Najmłodsi mają uczestniczyć w rozgrywkach tzw. Pierwszej Piłki organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oraz w lokalnym i ogólnopolskich turniejach.  Zajęcia w szkółce prowadzone przez dobrze znaną piłkarskiej publiczności w Polsce Magdę Szwed. – Magda jest trenerem posiadającym licencję UEFA B, dodatkowo jest pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem, a jej staż zawodniczy będzie dodatkowym atutem – opowiadają właściciele szkółki. Z czasem będą pojawiać się kolejne nazwiska trenerów, którzy zasilą barwy LFA, będą to szkoleniowcy posiadający licencję UEFA oraz doświadczenie w pracy z dziećmi.

W Ladies Football Academy treningi jeszcze się nie rozpoczęły, ale klub już nie może narzekać na brak zainteresowania. – Napływa do nas wiele zgłoszeń od rodziców, ale też dziewcząt, które chcą dołączyć, dlatego z niecierpliwością czekamy na sierpień, kiedy to wszystkich zaprosimy na pierwsze treningi. Władze klubu nie chcą zdradzić jakie nazwiska chcą wesprzeć LFA, dostaliśmy jedynie informację że do szkółki wpływają deklaracje seniorek, które od przyszłego sezonu są gotowe grać w rozgrywkach ligowych. LFA nie odstrasza też obecność ekstra ligowej Olimpii, która może być sporą konkurencją  w pozyskaniu nowych zawodniczek. – Na nas ich obecność (Olimpii przyp.red.) wpływa pozytywnie, mobilizujemy się do dalszej, ciężkiej pracy – uspokajają przedstawiciele Ladies Football Academy.

Treningi w szkółce rozpoczynają się w sierpniu, a już dziś na Facebooku śledzi ich spora grupa osób. – Pracujemy nad naszym fanpage’m już od dłuższego czasu, ciężka praca wielu osób pozwala nam docierać do coraz szerszego grona osób zainteresowanych naszą działalnością zarówno na Facebooku jak i na Instagramie. Zaznaczamy swoją obecność również na Twitterze, powoli także uruchamiamy kanał LFA TV na YouTube. Kluby w kobiecej piłce w Polsce zmagają się z problemem pozyskania sponsorów dla swojej działalności. Nie inaczej jest w Szczecinie. – Na tym etapie jest ze wszystkim ciężko, ale nie zamierzamy odpuszczać, wręcz przeciwnie! My gramy od pierwszej do ostatniej minuty. Każdy kto do nas dołączy w charakterze sponsora lub partnera będzie z tego dumny, a jego oczekiwania względem nas spełnimy w 100% - podsumowują przedstawiciele LFA Szczecin.