Mistrz z wicemistrzem bez trenera na ławce

Zgodnie ze zwyczajem w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Ekstraligi kobiet zmierzą się ze sobą dwa najlepsze zespoły z zeszłego sezonu. Mistrz Polski, Górnik Łęczna podejmować będzie u siebie wicemistrza kraju - Czarnych Sosnowiec. Różnica między oboma zespołami wynosi na chwilę obecną sześć punktów. Tyle samo punktów straty do Łęcznej ma także Medyka Konin. Ewentualne niedzielne zwycięstwo Górnika nad Sosnowcem będzie dla niego oznaczało, że do fazy gry w grupie mistrzowskiej będzie mógł przystąpić jako murowany faworyt do obrony mistrzostwa. Jeśli w Łęcznej wygrają teraz Czarne albo będzie remis to zrobi się naprawdę ciekawie, bo Górnik ostatnio już stracił trochę punktów...

Do starcia mistrza z wicemistrzem oba zespoły przystąpią bez nieoczekiwanych osłabień. Do składu Czarnych Sosnowiec po meczu pauzy za żółte kartki wróci doświadczona Joanna Operskalska. Na ławce trenerskiej nie będzie mógł natomiast usiąść Szymon Gieroba. Nowy trener lidera Ekstraligi podczas ostatniego meczu w Wałbrzychu (2:2) został usunięty przez sędzię z ławki Górnika co automatycznie wyklucza go z możliwości zasiadania na niej w kolejnym meczu.

Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 14 w Łęcznej jako sędzia główna poprowadzi Anna Adamska reprezentującą Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Na liniach pomagać jej będą Kinga Seniuk-Mikulska i Martyna Kozieł.