Patalon <-> Kasprowicz

Marcin Kasprowicz i Nina Patalon zamienieni rolami w młodzieżowych reprezentacjach Polski.


Na dzisiejszym posiedzeniu, zarząd PZPN zaakceptował decyzję o zmianie trenerów w kadrach młodzieżowych kobiet. Dotychczasowy szkoleniowiec reprezentacji do lat 19, Marcin Kasprowicz, przejmie tę funkcję w  drużynie U17. Na stanowisku zastąpi go Nina Patalon, która do tej pory prowadziła zespół do lat 17. 

Nina Patalon jest pierwszą Polką która kończy kurs trenerski UEFA Pro.  W styczniu br. objęła funkcję Koordynatora Szkolenia Piłki Nożnej Kobiet w PZPN. Patalon została również objęta programem mentorskim FIFA, który pod swoje skrzydła bierze najbardziej uzdolnione trenerki na świecie. W 2018 roku prowadzona przez nią reprezentacja Polski U17 awansowała do turnieju finałowego mistrzostw Europy.  Dotychczas kadra U17 osiągała lepsze wyniki od reprezentacji U19. Teraz skład „dziewiętnastek” zostanie wzmocniony przez rocznik 2002, a Nina Patalon będzie mogła skorzystać z zawodniczek z którymi współpracowała ostatnio w młodszej reprezentacji.

W zeszłym roku trener Marcin Kasprowicz musiał budować kadrę U19 od postaw, teraz czeka go takie samo zadanie. Po ostatnim turnieju elite round U17, ze względu na swój wiek, z kadrą pożegnało się 18 z 20 zawodniczek. W nowym sezonie w kadrze do lat 17 będą mogły grać piłkarki, które urodziły się po 1 stycznia 2003 roku. Trener Kasprowicz na wybór finalnego składu kadry ma czas do jesieni. Wtedy reprezentacja Polski weźmie udział w turnieju eliminacyjnym pierwszej rundy eliminacji Mistrzostw Europy.