Ekstremalne zakończenie?

Turniej piłki błotnej? To może być okazja do oryginalnego zakończenia sezonu. 29/30 czerwca na Podlasiu. Trwają zapisy.


W weekend 29/30 czerwca w Korycinie w powiecie sokólskim na Podlasiu odbędzie się czwarta edycja turnieju Błota Liga Mistrzyń. Jest to turniej przeznaczony dla Pań i Panów (w oddzielnych kategoriach), w którym rywalizacja toczy się będzie na... błocie. Motto turnieju to „obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”. Organizatorami imprezy są Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI oraz Gmina Korycin. 

Obecnie trwają zapisy do tych nieszablonowych zawodów. W rywalizacji mogą wziąć udział nie tylko oficjalne zespoły, lecz także grupy nieformalne, czyli na przykład koleżanki grające na co dzień w różnych klubach, które razem chciałbym w niecodzienny sposób zakończyć sezon piłkarski 2018/2019. Koszt udziału od drużyny to kwota 200 zł, lecz należy pamiętać, że trzeba zapewnić sobie nocleg, wyżywienie i dojazd. Drużyna powinna składać się z minimum 8, maksimum 12 zawodniczek.

Piłka błotna to czysta rozrywka i zabawa - nie ma tutaj zawodowców lub amatorów - i każdy ma równe szanse. Turniej zostanie rozegrany tuż obok znajdującej się krainy bagien - Królestwa dolin Biebrzy i Narwi będącej ostoją łosia, rajem dla miłośników ptaków, ciszy i spokoju. Z tym, że ciszy i spokoju, na pewno nie będzie w trakcie meczów, tym bardziej, że jedna z zasad gry mówi - kto straci but, opuszcza boisko. Emocje w tej piłkarskiej zabawie są więc gwarantowane.

Szczegółowe informacje na www.swampionsleague.com oraz FB Swampions Soccer League