Teraz Finlandia lepsza

Passa trzech z rzędu zwycięstw nad Finlandią przerwana. Reprezentacja seniorek uległa w Helsinkach 0:1.

mecz towarzyski, 09.04.2019
Finlandia - Polska 1:0
Summanen 15

Polska: Szymańska - Mesjasz, Grzywińska, Matysik, Sikora, Balcerzak (62 Zdunek), Chudzik (81 Wiankowska), Zawistowska (18 Olszewska), Grabowska (81 Ratajczyk), Winczo, Pajor (62 Matuschewski)

Po piątkowym remisie w Lublinie z Włoszkami (1:1) teraz reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej zmierzyła się na wyjeździe z Finlandią. Spotkanie rozegrane w stolicy tego kraju - Helsinkach zakończyło się zwycięstwem gospodyń 1:0. Autorką jedynego gola w meczu była Eveliina Summanen, która na listę strzelczyń wpisała się w 15. minucie meczu.

Tym samym przerwana została nasza korzysta seria meczów towarzyskich z Finkami. Trzy ostatnie starcia wygrywała nasza reprezentacja: 2015 (3:1), 2016 (1:0) i 2017 (1:0). Aktualnie w rankingu FIFA biało-czerwone zajmują 28. miejsce, a Finlandia jest sklasyfikowana na 32 lokacie. Takie mecze z zespołami równorzędnymi są potrzebne reprezentacji selekcjonera Miłosza Stępińskiego.

We wrześniu reprezentacja rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Europy 2021. O pierwsze punkty powalczymy 3 września w Czechach. Z kolei jeszcze w czerwcu tuż po zakończeniu sezonu w Ekstralidze ale jeszcze przed rozegraniem finałem Pucharu Polski kadra ma rozegrać mecz towarzyski ze Słowacją, który odbędzie się u naszych południowych sąsiadek.