Zaniewska gra i śpiewa

- Zmieniając klub nieco się odświeżyłam. Zyskałam nowe siły i chęci do gry - przyznaje Natalia Zaniewska.


Od kilku tygodni w nowej koszulce gra Natalia Zaniewska. Zimą przeniosła z pierwszoligowych rezerw UKS SMS Łódź do innego klubu z kobiecej I-ligi MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Choć Tomaszów Mazowiecki jest oddalony od Łodzi o pięćdziesiąt kilometrów i oba miasta leżą w tym samym województwie to teraz Zaniewska gra już w grupie południowej I ligi, a nie północnej jak dotychczas. To jednak mało istotny szczegół. Istotą jej przejścia do Tomaszowa Mazowieckiego jest natomiast zupełnie co innego...

Niespełna dziewiętnastoletnia zawodniczka nabrała wigoru do życia i piłki. - Dziewczyny w Tomaszowie Mazowieckim naprawdę dobrze mnie przyjęły w drużynie - przyznaje Natalia i dodaje: chciałam zmienić klub, aby nieco się odświeżyć. Dzięki temu zyskałam nowe siły i chęci do dalszej gry w piłkę. Przejście to Tomaszowa sprawiło, że wyzwoliłam w sobie nowe pokłady energii - wyznaje. W rezerwach łódzkiego klubu na szczeblu I ligi grała dość mało. Teraz na boisku w barwach Dargfilu spędza zdecydowanie więcej czasu, choć w ostatnim meczu ze względu na drobną kontuzję nie mogła zagrać.

Natalia Zaniewska pochodzi Sokółki na Podlasiu. - Od dziecka interesowałam się piłką nożną. Jak tylko pojawiła się możliwość grania w zespole w mojej rodzimej miejscowości zaczęłam uczęszczać na treningi. Była to trzecia liga kobiet AS Falcon Sokółka. Trenerem był Adam Bitiucki, który zaraził mnie pasją do piłki. Niedługo później dostałam powołanie do kadry wojewódzkiej, przez co moje zamiłowanie do futbolu stawało się coraz większe. Po ukończeniu gimnazjum poszukiwałam liceum, które dałoby mi możliwość dalszego grania i tym samym rozwoju. W ten sposób trafiłam do Łodzi - wspomina.

Teraz razem z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki ma za cel utrzymanie się w I lidze. O pozostanie w lidze razem z Dargfilem walczy Sokół Kolbuszowa Dolna, Rysy Bukowina Tatrzańska, Gol Częstochowa, Wanda Kraków i Respekt Myślenice. Z ligi spadną dwa zespoły spośród tych pięciu. - Różnice punktowe w tabeli między zespołami w dole tabeli są bardzo małe. Rywalizacja o zachowanie ligowego bytu będzie więc toczyć się zapewne aż do ostatniej kolejki. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać w I lidze - podkreśla Natalia.

Oprócz gry w piłkę nożną Natalia Zaniewska ma jeszcze jedną piękną pasję. Jest nią śpiewanie. W tym roku weźmie udział w castingu do telewizyjnego programu The Voice of Poland.