Bardzo pozytywnie w Hiszpanii

Reprezentacja U17 wygrała towarzyski miniturniej w Hiszpanii. Zwycięstwa po 1:0 nad Czeszkami i Szwedkami.


W ramach przygotowań do drugiej rundy eliminacji Mistrzostw Europy, która odbędzie się w drugiej połowie marca reprezentacja Polski U17 wzięła udział w towarzyskim miniturnieju odbywającym się w Hiszpanii. Polki w nadmorskiej miejscowości San Pedro del Pinatar rozegrały dwa mecze towarzyskie.

Był to miniturniej, ponieważ na cztery drużyny biorące udział w zmaganiach każda z nich rozegrała po dwa mecze. Podopieczne trener Niny Patalon najpierw zmierzyły się z Czechami. Po golu Michelle Biskup z niemieckiego FC Köln nasza kadra wygrała 1:0. W finale turnieju Polki również 1:0 ale tym razem po trafieniu Sary Guzowskiej z LFC Millwall Lionesses wygrały ze Szwecją. W turnieju brała jeszcze udział Szkocja.

Pod względem sportowym zwycięstwa nad Czechami i Szwecją mogą napawać optymizmem tak samo, jak pod względem organizacyjnym zorganizowanie reprezentacji U17 udziału w zagranicznym turnieju z dobrymi przeciwnikami.

W dniach 23-29 marca reprezentacja Polski w szwedzkich miastach Borås i Göteborgu zagra w turnieju elite round czyli II rundzie eliminacji Mistrzostw Europy. Polki kolejno zmierzą się ze Szwecją, Słowacją i Hiszpanią. Awans do turnieju finałowego ME U17 wywalczy tylko zwycięzca grupy. Faworytem naszej grupy są Hiszpanki - aktualne mistrzynie Europy i Świata z 2018 roku.

Czechy - Polska 0:1
Biskup

Polska: Kaźmierczak – Konkol, Sokołowska, Homa (58 Silny), Zieniewicz (88 Kałużna), Achcińska, Bińkowska (75 Nowak), Wróbel, Tomasiak, Guzowska (46 Biskup), Kozak (46 Glinka)

Szwecja - Polska 0:1
Guzowska

Polska: Kierul - Konkol, Sokołowska, Homa (46 Silny), Zieniewicz (46 Radochońska), Achcińska (82 Wróbel), Glinka (45 Guzowska), Oleksiak (46 Biskup), Tomasiak (65 Kałużna), Kiszkis (56 Bińkowska), Kozak (46 Nowak)

reprezentacja Polski U17
1. Wiktoria Kiszkis (Arsenal F.C.)
2. Klaudia Homa (AZS Wrocław)
3. Michelle Biskup (1. FC Köln)
4. Kinga Kozak (GKS Katowice)
5. Wiktoria Nowak (GKS Katowice)
6. Anna Konkol (GKS Katowice)
7. Marta Kaźmierczak (KKP Stomilanki Olsztyn)
8. Natalia Wróbel (AZS UJ Kraków)
9. Sara Guzowska (Millwall Lionesses Football Club)
10. Amelia Bińkowska (Olimpia Szczecin)
11. Zuzanna Radochońska (Olimpia Szczecin)
12. Sara Kierul (SV Blau Weiss Hohen Neuendorf)
13. Alicja Sokołowska (UKS SMS Łódź)
14. Oliwia Silny (UKS SMS Łódź)
15. Wiktoria Zieniewicz (UKS SMS Łódź)
16. Paulina Oleksiak (UKS SMS Łódź)
17. Katarzyna Kałużna (UKS SMS Łódź)
18. Agnieszka Glinka (UKS SMS Łódź)
19. Adriana Achcińska (UKS SMS Łódź)
20. Paulina Tomasiak (UKS Staszówka Jelna)