Ćwierćfinaliści futsalu

Zakończył się sezon zasadniczy Ekstraligi futsalu. Teraz czas na ćwierćfinały pomiędzy północą a południem.


W pierwszy weekend lutego zakończył się sezon zasadniczy Ekstraligi futsalu, podczas którego drużyny rywalizowały w dwóch grupach terytorialnych - grupie północnej i grupie południowej. Już przed ostatnią kolejką rywalizacji grupowej znaliśmy część rezultatów, a teraz znamy już wszystkie...

Awans do fazy play-off wywalczyły po cztery zespoły z każdej grupy. W ćwierćfinałach zespoły z grupy północnej i południowej zagrają przeciwko sobie. Będą to AZS UJ Kraków, Rolnik Głogówek, Wanda Słomniczanka Słomniki, Gol Częstochowa z południa oraz z północy - AZS UAM Poznań, AZS AWF Warszawa, AZS SGGW Warszawa i AZS Uniwersytet Gdański. Pierwsze mecze 1/4 finału zaplanowane są na weekend 9/10 lutego a rewanże na 16/17 lutego.

Do ćwierćfinałów zakwalifikowało się 6 z 8 tych samych klubów co rok temu. Brakuje KU-AZS UW Warszawa, który zagra w barażach o utrzymanie oraz aktualnego mistrza Polski - TS ROW Rybnik, który spada z ligi. To pierwsza taka sytuacja w dwunastoletniej historii ligi aby mistrz z zeszłego sezonu nie zdołał utrzymać się w lidze. Na poziomie ćwierćfinałów Rybnik zastąpi Gol Częstochowa, a debiutujący AZS SGGW Warszawa zagra w miejscu UW Warszawa.

[ Ekstraliga futsalu, gr. północna ]
[ Ekstraliga futsalu, gr. południowa ]


Największym wygranym pierwszej części sezonu, czyli rywalizacji w grupach był AZS UJ Kraków, który wygrał wszystkie dziesięć spotkań. Wysokie frycowe zapłacił beniaminek z Torunia. Tamtejsza Gwiazda nie zdołała wygrać żadnego meczu. Teraz po zakończeniu fazy grupowej rozegrana zostanie praktycznie najważniejsza część ligi decydująca o tym, kto będzie mógł zagrać o medale.

Osiem zespołów zagra w ćwierćfinałach o awans do trzeciej finalnej części sezonu, czyli weekendowego turnieju Final Four gdzie odbędą się półfinały, a dzień później mecze o 3. miejsce i finał (bez rewanżów). Co z pozostałymi drużynami? Zgodnie z regulaminem Gwiazda Toruń i TS ROW Rybnik definitywnie spadają z Ekstraligi futsalu. Rekord Bielsko-Biała i AZS UW Warszawa mają zagrać dwumecze o utrzymanie z wiceliderami terytorialnych grup I ligi futsalu.

dokładne terminy meczów ćwierćfinałowych podamy w późniejszym terminie