Bramkarka na szóstkę

Szósty raz z rzędu. Karolina Klabis po raz szósty została wybrana najlepszą bramkarką turnieju półfinałowego AMP.


Zostać najlepszą bramkarką turnieju jest o wiele łatwiej niż otrzymać wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki albo tytuł królowej strzelczyń. Oczywiście wynika to z arytmetyki. Bramkarek jest parokrotnie mniej od zawodniczek biegających za piłką. W Polsce najlepszą i jednocześnie najbardziej znaną bramkarką jest Katarzyna Kiedrzynek grająca we francuskim Paris Saint-Germain. Numerem dwa w bramce reprezentacji narodowej a numerem jeden w Ekstralidze jest natomiast Anna Szymańska z Czarnych Sosnowiec.

Jeśli chodzi o halową odmianę piłki nożnej to w futsalu królową z koroną wplecioną już na stałe we włosy jest Karolina Klabis z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 28-letnia Klabis na co dzień występuje w zespole AZS UJ Kraków. Ze swoim zespołem gra zarówno w Ekstralidze kobiet na trawie, jak i w Ekstralidze futsalu, a z uwagi na fakt, iż Jagiellonki są zespołem Akademickim to biorą także udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu, które są dla nich także niezwykle ważnymi rozgrywkami.

O tak kim dla swojego zespołu oraz dla futsalu w Polsce jest bramkarka o nazwisku Klabis najwięcej mówi jedna prosta statystyka. Od 2014 roku sześć razy z rzędu została wybrana najlepszą bramkarką południowego turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. To fenomenalna statystyka. Dwukrotnie wyróżnienie dla najlepszej golkiperki otrzymała reprezentując AJD Częstochowa, a w czterech ostatnich latach jako bramkarka UJ Kraków. Sześć razy z rzędu była najlepsza w półfinale. Trzykrotnie została także wyróżniona w turnieju finałowym AMP.

Karolina Klabis jest wychowanką Gola Częstochowa. Cztery lata temu przeprowadziła się do Krakowa. W przeszłości grała w reprezentacji U17, U19 i była powoływana do seniorskiej kadry. Jest bramkarką futsalowej reprezentacji Polski. Choć w Ekstralidze na trawie także jest wyróżniającą się golkiperką to jej domeną jest futsal. Jest jedną z nielicznych zawodniczek, które w Ekstralidze futsalu grają od samego początku powstania ligi - to już dwunasty sezon.