Komplet finalistów AMP

Połowa Uniwersytetów. Cała czołówka z ubiegłego roku wywalczyła awans. Z Krakowa na finałach będą trzy zespoły.

Od piątku do niedzieli w dniach 22-24 lutego w Opolu i Komprachcicach pod Opolem odbędzie się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Będzie to coroczny finał największej halowej imprezy w polskim piłkarstwie kobiecym na szczeblu seniorskim. Szesnaście uczelnianych drużyn będzie walczyć o Mistrzostwo Polski. Turniej kobiet będzie rozgrywany razem z turniejem męskim.

Drużyny, aby zakwalifikować się do finału musiały przejść przez eliminacje. Turnieje półfinałowe odbyły się w Poznaniu - dla uczelni z północnej części kraju oraz w Krakowie - dla uczelni z południowej części Polski. W obu turniejach wystąpiło łącznie 37 uczelni z czego 15 mogło wywalczyć awans do turnieju finałowego. Strefowe półfinały wygrał Uniwersytet Szczeciński i Uniwersytet Jagielloński.

--> Po AMP w Poznaniu (foto)
--> Po AMP w Krakowie (foto)

Awans uzyskało 15 drużyn, a Politechnika Opolska ma zapewnione miejsce w gronie finalistów jako gospodarz. Z półfinału "A" w Poznaniu awansowało osiem drużyn, a z półfinału "B" w Krakowie awans uzyskało siedem drużyn. To podział według klucza z równym uwzględnieniem całkowitej liczby uczestników obu półfinałów.

W gronie finalistów 11 z 16 drużyn to przedstawiciele szkół wyższych, które rok temu także grały w turnieju finałowy AMP w futsalu kobiet. Ponowy awans do AMP'ów wywalczyła cała najlepsza dziesiątka z zeszłego sezonu. Równa połowa finalistów to Uniwersytety, a najwięcej, bo aż trzech przedstawicieli w turnieju finałowym będzie miał Kraków.

Rok temu finał Akademickich Mistrzostw Polski odbył się w Warszawie. Triumfował wówczas krakowski Uniwersytet Jagielloński po zwycięstwie nad PWSZ Wałbrzych. W tym roku oba te zespoły nadal są faworytami do miejsc na podium choć to wszystko zweryfikuje trzydniowa rywalizacja w Opolu.