Złoto Pragi w MMP U16

Praga Warszawa ponownie wygrała Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U16 w futsalu. Turniej rozegrano w Białymstoku.

W weekend rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 16. Dwanaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się zespół Praga Warszawa, który tym samym obronił złoty medal U16 zdobyty w zeszłym sezonie.

Praga Warszawa w meczu o złoto wygrała 3:1 z UKS Ząbkovia Ząbki czyli innym z mazowieckich klubów. Na podium z brązowym medalem stanęły zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna, które w meczu 3. miejsce pokonały lokalnego rywala Wierzbowiankę Wierzbno. Były to już siódme w historii mistrzostwa w tej kategorii wiekowej.

Turniej finałowy poprzedzony został ośmioma turniejami eliminacyjnymi. Łącznie o prawo bezpośredniej gry o medale rywalizowało 30 zespołów. Awans po eliminacjach uzyskało 10 drużyn, zaś Włókniarz Białystok jako gospodarz oraz Praga Warszawa jako aktualny mistrz mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-16 były drugim futsalowym turniejem w tym sezonie. W grudniu mistrzostwa rozgrywane w Toruniu w kategorii wiekowej U18 wygrał Rekord Bielsko-Biała. Na końcu jako ostatnie odbędą się mistrzostwa U14 (2-3 marca, Warszawa).

Najlepszą zawodniczką dwudniowych mistrzostw została wybrana Monika Boguszewska z Włókniarza Białystok. Dwie pozostałe nagrody indywidualne otrzymały te same zawodniczki co rok temu. Natalia Betlińska z Pragi Warszawa została okrzyknięta przez organizatorów najlepszą bramkarką. Najwięcej bramek w całym turnieju zdobyła natomiast Paulina Tomasiak z UKS 3 Staszkówka Jelna.