Polecą na Algarve Cup

Holandia, Hiszpania i jeszcze jeden zespół będzie rywalem reprezentacji na prestiżowym turnieju w Portugalii.


Po dziesięciu latach reprezentacja Polski ponownie zagra w towarzyskim turnieju Algarve Cup, rozgrywanym na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w Portugalii. Jest to najważniejszy i najbardziej prestiżowy europejski turniej towarzyski. To będzie już jego XXVI edycja i trzecia z udziałem naszej reprezentacji - grałyśmy tam już w 2008 i 2009 roku. W tym roku odbędzie się on na przełomie lutego i marca.

Reprezentacja Polski znalazła się w grupie z Holandią - aktualnymi mistrzyniami Europy oraz Hiszpanią - potęgą w młodzieżowym futbolu. Holandia w rankingu FIFA jest na 7. miejscu, Hiszpania na 12., natomiast Polska poleci do Portugalii jako kopciuszek, czyli najniższej sklasyfikowany zespół plasujący się na 34. miejscu.

W turnieju ma zagrać 12 reprezentacji narodowych. Zostaną one podzielone aż na cztery grupy co oznacza, że każda drużyna rozegra po dwa mecze w grupie plus końcowy mecz z zespołem z innej grupy. Średnie miejsce w rankingu FIFA tegorocznych uczestników Algarve Cup to 17. miejsce więc udział Polski w tym turnieju będzie bardziej twardą lekcją nauki niż wygrywania tak jak w przypadku ostatnich udziałów w podrzędnych turniejach w Turcji.

Wylot na Algarve Cup odbędzie się w ramach drugiego w tym roku terminu FIFA na zgrupowania i mecze kadr narodowych. Pierwszego styczniowego terminu Polska nie będzie realizować natomiast w trzecim terminie przypadającym na początek marca podopieczne selekcjonera Miłosza Stępińskiego zagrają również towarzysko z Włochami (16. miejsce w rankingu FIFA) oraz Finlandią (28). Pierwsze półrocze 2019 roku zapowiada się dla reprezentacji bardzo poważnie.

Algarve Cup 2019

A: Kanada, Islandia, Szkocja
B: Holandia, Hiszpania, Polska
C: Dania, Norwegia, Chiny
D: Szwecja, Szwajcaria, Portugalia