Zamłynie Radom niepokonane przez cały rok

Wszelkimi wyznacznikami w piłce nożnej są głównie dane dotyczące konkretnego sezonu. Jednakże w związku z końcem 2018 roku postanowiliśmy sprawdzić, które drużyny piłkarstwa kobiecego na przestrzeni minionego roku spisywały się najlepiej. Okazało się, że w Polsce była w tym roku tylko jedna drużyna, która przez cały 2018 rok nie przegrała żadnego meczu...

Mianem niepokonanego zespołu w 2018 roku może nazywać się Zamłynie Radom. To jedyna żeńska drużyna w Polsce, która w tym roku nie przegrała żadnego swojego meczu ligowego uwzględniając zarówno rundę wiosenną poprzedniego sezonu jak i rundę jesienną aktualnego sezonu. Zamłynie gra w III liga kobiet, gr. mazowiecka. W zeszłym sezonie nie uzyskało awansu, a teraz jest liderem swojej ligi.

W rundzie wiosennej radomianki wygrały wszystkie 9 spotkań natomiast jesienią wygrały 8 meczów oraz jeden zremisowały. Do bilansu zwycięstw Zamłynia wliczają się także trzy walkowery za mecze, które się nie odbyły, bo rywalki albo zrezygnowały z gry albo wycofały się wcześniej z ligi.

Zamłynie Radom to jeden z klubów, który tworzył piłkarstwo kobiece w Polsce. W żeńskich rozgrywkach ligowych radomski klub gra od 2001 roku. Przez dwa sezony w latach 2002 - 2004 zespół grał nawet w Ekstralidze. Klub przez wiele lat występował także na zapleczu Ekstraligi - np. nieprzerwanie w latach 2005 - 2012. Od trzech sezonów Zamłynie gra w III lidze kobiet i poniekąd pozostaje w cieniu I-ligowej Sportowej Czwórki Radom.