MVP: Ola Kaim

Została najlepszą zawodniczką mistrzostw. Poprowadziła Rekord do złota. - Wygrał zespół - mówi Ola Kaim.


W weekend w Toruniu odbył się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U18 w futsalu. O mistrzostwo kraju rywalizowało dwanaście zespołów z całego kraju. Złoty medal zdobył Rekord Bielsko-Biała, który w meczu finałowym pokonał Tarnovię Tarnów. Rekord zdobył złoty medal, a dodatkowo wyróżniona została kapitan mistrzowskiego zespołu Aleksandra Kaim, która została uznana za najlepszą zawodniczkę tegorocznych mistrzostw.

- Oczywiście, że milion razy bardziej cieszę się ze złotego medalu niż z indywidualnej nagrody, choć jest ona bardzo miła - opowiada szeroko uśmiechając się Aleksandra Kaim nagrodzona tytułem MVP. - Dla nas ten złoty medal to spełnienie futsalowych marzeń do których jako zespół oraz jako klub dążyłyśmy od dawna - przyznaje siedemnastoletnia kapitan mistrzowskiego zespołu. Dzień po mistrzostwach U18 wspólnie ze swoją zespołową koleżanką Wiktorią Chowaniec otrzymała oficjalnie powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski w futsalu na mecze towarzyskie z Czechami i Węgrami.

W tym roku odbyła się ósma edycja MMP U18, a rekordzistki w tym sezonie grały w nich siódmy raz z rzędu i zdobyły piąty medal(!). Rekord mistrzem w tej kategorii wiekowej był już w 2016 roku, raz był także wicemistrzem kraju i dwukrotnie zdobył brązowy medal zajmując miejsce na podium, a oprócz tego wszystkiego swoje młodsze roczniki wystawiał także w kategoriach wiekowych U14 i U16 starając się zachować ciągłość szkolenia.

Co w tym roku okazało się receptą na sukces? - Byłyśmy drużyną. Właśnie tym wygrałyśmy Mistrzostwo Polski, że przez cały czas byłyśmy razem - zauważa Ola. - Na pewno istotne znaczenie miało to, że możemy mówić o sobie, że jesteśmy drużyną futsalową, a nie tylko zespołem, który raz do roku jedzie na futsalowy turniej. Futsal towarzyszy nam na okrągło, bo Rekord to przecież iście futsalowy klub - uśmiecha się Kaim.

Aleksandra Kaim pochodzi z gminy Brzeszcze w Małopolsce. Jej piłkarska przygoda rozpoczęła się w Unii Oświęcim gdzie grała z chłopkami. Następnie występowała w Iskierce Brzezinka z której trafiła do Rekordu Bielsko-Biała. Poprzedni sezon spędziła w Ekstraligowym zespole AZS Wrocław, lecz od początku tego ponownie gra w Rekordzie. Jej zespół po rundzie jesiennej jest liderem I ligi kobiet na trawie oraz od paru tygodni jako debiutant gra również w Ekstralidze futsalu.